Log in Sign up

Oberstdorf

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 1-1 Hilde Gjermundshaug Pedersen 1964 Norway 9:55.2 9:55
1 1-2 Marit Bjørgen 1980 Norway 9:55.2 9:55
2 13-1 Evi Sachenbacher-Stehle 1980 Germany 10:00.8 + 05
2 13-2 Claudia Künzel Nystad 1978 Germany 10:00.8 + 05
3 12-1 Manuela Henkel 1974 Germany 10:05.6 + 10
3 12-2 Isabel Klaus 1978 Germany 10:05.6 + 10
4 5-1 Arianna Follis 1977 Italy 10:06.6 + 11
4 5-2 Sabina Valbusa 1972 Italy 10:06.6 + 11
5 10-1 Elodie Bourgeois Pin 1982 France 10:08.7 + 13
5 10-2 Karine Laurent Philippot 1974 France 10:08.7 + 13
6 3-1 Olga Korneeva Savialova 1972 Russia 10:09.1 + 13
6 3-2 Julija Tchepalova 1976 Russia 10:09.1 + 13
7 16-1 Karin Moroder 1974 Italy 10:15.3 + 20
7 16-2 Magda Genuin 1979 Italy 10:15.3 + 20
8 15-1 Emilie Öhrstig 1978 Sweden 10:15.5 + 20
8 15-2 Anna Dahlberg Olsson 1976 Sweden 10:15.5 + 20
9 17-1 Vibeke Skofterud 1980 Norway 10:15.7 + 20
9 17-2 Ella Gjømle Berg 1979 Norway 10:15.7 + 20
10 4-1 Stefanie Böhler 1981 Germany 10:23.0 + 27
10 4-2 Anke Reschwamm Schulze 1972 Germany 10:23.0 + 27
11 18-1 Riikka Sarasoja-Lilja 1982 Finland Semifinal + Semifin
11 18-2 Kati Venäläinen-Sundqvist 1975 Finland Semifinal + Semifin
12 6-1 Mariana Handler 1980 Sweden Semifinal + Semifin
12 6-2 Sofia Domeij 1976 Sweden Semifinal + Semifin
13 7-1 Seraina Mischol 1981 Switzerland Semifinal + Semifin
13 7-2 Laurence Rochat 1979 Switzerland Semifinal + Semifin
14 21-1 Helena Balatkova Erbenova 1979 Czech Republic Semifinal + Semifin
14 21-2 Kamila Rajdlova 1978 Czech Republic Semifinal + Semifin
15 9-1 Svetlana Malakhova-Shishkina 1977 Kazakhstan Semifinal + Semifin
15 9-2 Oxana Jatskaja 1978 Kazakhstan Semifinal + Semifin
16 20-1 Rebecca Laakso Puiras 1978 Canada Semifinal + Semifin
16 20-2 Sara Renner 1976 Canada Semifinal + Semifin
17 8-1 Olga Vasiljonok 1980 Belarus Semifinal + Semifin
17 8-2 Viktoria Lopatina 1981 Belarus Semifinal + Semifin
18 19-1 Vera Zjatikova 1974 Belarus Semifinal + Semifin
18 19-2 Natalya Zjatikova 1974 Belarus Semifinal + Semifin
19 2-1 Aino-Kaisa Saarinen 1979 Finland Semifinal + Semifin
19 2-2 Annmari Hakola Viljanmaa 1973 Finland Semifinal + Semifin
20 14-1 Alena Sidko 1979 Russia Semifinal + Semifin
20 14-2 Evgenia Hahina 1981 Russia Semifinal + Semifin
21 22-1 Elena Kolomina 1981 Kazakhstan Semifinal + Semifin
21 22-2 Daria Starostina 1982 Kazakhstan Semifinal + Semifin
22 11-1 Vita Jakimchuk 1980 Ukraine Semifinal + Semifin
22 11-2 Tatjana Zavalij 1981 Ukraine Semifinal + Semifin
What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Oberstdorf
Nation Germany
Date Sunday 15.Feb 2004
Calendar 2003/2004