Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Olos - Muonio
Cross-Country, National Event, Friday 9.Nov 2018, Finland
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
2
Valnes
Erik
1996
Norway
2
1
Bolshunov
Alexander
1996
Russia
3
10
Bing
Thomas
1990
Germany
4
4
Semikov
Ilia
1993
Russia
5
5
Yakimushkin
Ivan
1996
Russia
6
3
Ränkel
Raido
1990
Estonia
7
9
Brugger
Janosch
1997
Germany
8
8
Petukhov
Alexey
1983
Russia
9
14
Vylegzhanin
Maxim
1982
Russia
10
15
Larkov
Andrey
1989
Russia
11
7
Sobakarev
Andrey
1996
Russia
12
11
Melnichenko
Andrey
1992
Russia
13
6
Roos
Henri
1998
Estonia
14
12
Kilp
Marko
1993
Estonia
15
13
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
16
17
Wick
Thomas
1991
Germany
17
19
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia
18
20
Mikkelsen
Eirik
1995
Norway
19
26
Hauan
Sivert Hansen
1997
Norway
20
28
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
21
16
Bessmertnykh
Alexander
1986
Russia
22
23
Frost
Edvin
1995
Norway
23
24
Einarsson
Snorri
1986
Iceland
24
29
Kennedy
Russell
1991
Canada
25
30
Eira
Aslak Ole
1996
Norway
26
22
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus
27
27
Vahk
Vane
2000
Estonia
28
18
Lyuft
Ivan
1998
Kazakhstan
29
21
Korge
Kaarel Kasper
1996
Estonia
30
25
Gridin
Nikita
2000
Kazakhstan
31
-
Pedersen
Isak
1997
Iceland
32
-
Arntsen
Mikkel
1995
Norway
33
-
Shubin
Dmitriy
1997
Kazakhstan
34
-
Moen
Sivert
1998
Norway
35
-
Rybkin
Vladimir
2001
Russia
36
-
Tseliuk
Aliaksandr
1999
Belarus
37
-
Hrybau
Uladzislau
1999
Belarus
38
-
Engen
Sigurd Arne Brones
1998
Norway
39
-
Kovalyov
Artyom
1999
Kazakhstan
40
-
Chibis
Alexander
2000
Russia
41
-
Vaher
Risto
1998
Estonia
42
-
Lenningsvik
Andre
1996
Norway
43
-
Nishikawa
Graham
1983
Canada
44
-
Kim
Eun-Ho
1996
South Korea
45
-
Kangro
Kaivo-Mart
1998
Estonia
46
-
Rybochkin
Yaroslav
1998
Russia
47
-
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
48
-
Sigurgeirsson
Ragnar Gamaliel
1996
Iceland
49
-
McKeever
Brian
1979
Canada
50
-
Kalev
Christopher
1999
Estonia
51
-
Torbergsen
Sindre A Winter
1996
Norway
52
-
Kaasik
Tauri
2001
Estonia
53
-
Poghosyan
Tadevos
1993
Armenia
54
-
Kassenov
Didar
2002
Kazakhstan
55
-
Baskov
Vladimir
1997
Russia
56
-
Frantzen
Edvard Berg
1999
Norway
57
-
Benediktsson
Dagur
1998
Iceland
58
-
Mikayelyan
Mikayel
1999
Armenia
59
-
Park
Seong-Beom
1989
South Korea
60
-
Jonsson
Albert
1997
Iceland
61
-
Mokrov
Semen
2003
Russia
62
-
Rytky
Antti-Olavi
2001
Finland
63
-
Mäenpää
Robin
2002
Finland
64
-
Tseren-Ochir
Adiyajargal
2000
Mongolia
65
-
Rohi
Rico
2003
Estonia
DSQ
-
Himma
Martin
1999
Estonia
DNS
-
Mukkala
Jonni
2000
Finland
DNS
-
Maximikhin
Alexey
1996
Russia
DNS
-
Matinyan
Arman
1997
Armenia
DNS
-
Singopin
Nikita
1995
Russia
DNS
-
Erkkila
Aapo
1997
Finland
DNS
-
Ott
Aron
2002
Estonia
DNS
-
Sundqvist
Benjamin
1998
Finland
DNS
-
Mozharovskiy
Dmitriy
1997
Russia
DNS
-
Kudryavtsev
Evgeniy
1997
Russia
DNS
-
Nygaard
Andreas
1990
Norway