Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - Soldier Hollow, UT
Cross-Country, Olympic Winter Games, Tuesday 19.Feb 2002, USA
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
6
Hetland
Tor Arne
1974
Norway
2
5
Schlickenrieder
Peter
1970
Germany
3
2
Zorzi
Cristian
1972
Italy
4
9
Lind
Björn
1978
Sweden
5
11
Schwienbacher
Freddy
1975
Italy
6
4
Iversen
Trond
1976
Norway
7
10
Angerer
Tobias
1977
Germany
8
16
Manninen
Hannu
1978
Finland
9
3
Krezelok
Janusz
1974
Poland
10
8
Koukal
Martin
1978
Czechia
11
13
Soklic
Matej
1973
Slovenia
12
15
Hasler
Markus
1971
Liechtenstein
13
1
Bjerkeli
Håvard
1977
Norway
14
7
Fauner
Silvio
1968
Italy
15
12
Elden
Trond Einar
1970
Norway
16
-
Novikov
Sergej
1980
Russia
17
-
Fredriksson
Thobias
1975
Sweden
18
-
Eigenmann
Christoph
1979
Switzerland
19
-
Sommerfeldt
Rene
1974
Germany
20
-
Palolahti
Ari
1968
Finland
21
-
Repo
Sami
1971
Finland
22
-
Kunz
Stephan
1972
Liechtenstein
23
-
Neuner
Reinhard
1969
Austria
24
-
Brink
Jörgen
1974
Sweden
25
-
Kurttila
Keijo
1975
Finland
26
-
Virolainen
Roman
1981
Russia
27
-
Valbusa
Fulvio
1969
Italy
28
-
Rotchev
Vassili
1980
Russia
29
-
Swenson
Carl
1970
USA
30
-
Denisov
Vitaly
1976
Russia
31
-
Tichkin
Dmitri
1980
Russia
32
-
Tobreluts
Indrek
1976
Estonia
33
-
Chebotko
Nikolay
1982
Kazakhstan
34
-
Raudsepp
Pavo
1973
Estonia
35
-
Koos
Torin
1980
USA
36
-
Flora
Lars
1978
USA
37
-
Azegami
Daichi
1974
Japan
38
-
Narusk
Priit
1977
Estonia
39
-
Tagscherer
Zoltan
1976
Hungary
40
-
Fafalis
Lefteris
1976
Greece
41
-
Freeman
Kris
1980
USA
42
-
Krivushkin
Denis
1978
Kazakhstan
43
-
Farley
Donald
1970
Canada
44
-
Leybyuk
Roman
1977
Ukraine
45
-
Antal
Zsolt
1972
Romania
46
-
Kozu
Masaaki
1974
Japan
47
-
Jurcevic
Damir
1978
Croatia
47
-
Tagscherer
Imre
1972
Hungary
49
-
Bortsov
Vladimir
1974
Kazakhstan
50
-
Odnodvortsev
Maxim
1980
Kazakhstan
51
-
Dawei
Han
1977
China
52
-
Gusev
Vadim
1981
Lithuania
53
-
Zybailo
Vladislavas
1975
Lithuania
53
-
Tregobov
Alexij
1971
Belarus
55
-
Vorobiev
Denis
1979
Belarus
56
-
Sin
Doo-Sun
1976
South Korea
57
-
Schalak
Aleksandr
1980
Belarus
58
-
Batinkov
Slavtscho
1969
Bulgaria
59
-
Hollo
Matyas
1977
Hungary
60
-
Oğlago
Sebahattin
1984
Turkey
61
-
Bariakov
Ivan
1983
Bulgaria
62
-
Hajiyan
Aram
1979
Armenia
63
-
Dineski
Gjoko
1972
North Macedonia
64
-
Boit
Philip
1971
Kenya
65
-
Menyoli
Isaac
1972
Cameroon
66
-
Nagvajara
Prawat
1958
Thailand
67
-
Kinch
Arturo
1956
Costa Rica
68
-
O'Connor
Paul
1959
Ireland
69
-
Khadka
Jayaram
1972
Nepal
DSQ
-
Mayer
Marc
1978
Austria
DSQ
14
Larsson
Peter
1978
Sweden
DNS
-
Teichmann
Axel
1979
Germany