Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Krasnogorsk
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Saturday 26.Dec 2009, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
4
Kriukov
Nikita
1985
Russia
2
3
Panzhinskiy
Alexander
1989
Russia
3
7
Devjatiarov Jr.
Mikhail
1985
Russia
4
1
Parfenov
Andrey
1987
Russia
5
2
Legkov
Alexander
1983
Russia
6
18
Egoshin
Dmitriy
1981
Russia
7
6
Volkov
Anatoliy
1989
Russia
8
11
Guliaev
Ivan
1987
Russia
9
5
Stupak
Nikita
1987
Russia
10
9
Chvanov
Dmitriy
1985
Russia
11
21
Bolotov
Nikolay
1986
Russia
12
23
Chvanov
Sergey
1988
Russia
13
14
Dvoskin
Alexey
1983
Russia
14
16
Rysin
Igor
1987
Russia
15
19
Geljmanov
Andrej
1982
Russia
16
13
Novichikhin
Mikhail
1981
Russia
17
15
Gaziev
Ruslan
1986
Russia
18
27
Ozerskiy
Dmitriy
1990
Russia
19
29
Bobrov
Alexander
1984
Russia
20
30
Belov
Mikhail
1987
Russia
21
17
Usachev
Igor
1981
Russia
22
20
Arkhipovskiy
Alexander
1990
Russia
23
22
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
24
28
Rochev
Anatolij
1976
Russia
25
8
Moriakov
Alexey
1989
Russia
26
10
Kuzmenko
Sergej
1986
Belarus
27
12
Peshkov
Yuriy
1988
Russia
28
24
Gaziev
Radik
1986
Russia
29
25
Kisliakov
Egor
1988
Russia
30
-
Kononov
Ivan
1987
Russia
30
-
Anisimov
Ivan
1987
Russia
32
-
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia
33
-
Fedulov
Vladimir
1979
Russia
34
-
Retivykh
Gleb
1991
Russia
35
-
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
36
-
Suzdalev
Anton
1989
Russia
37
-
Erofeev
Pavel
1984
Russia
38
-
Eremeev
Mikhail
1981
Russia
39
-
Pavlov
Ivan
1988
Russia
40
-
Feller
Andrey
1988
Russia
41
-
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
42
-
Ziuzev
Alexander
1989
Russia
43
-
Shaparov
Dmitriy
1987
Russia
44
-
Stroitelev
Fedor
1991
Russia
45
-
Bogdanov
Stanislav
1987
Russia
46
-
Alexandrov
Alexander
1982
Russia
47
-
Devjatiarov
Valentin
1988
Russia
48
-
Lutkov
Mikhail
1989
Russia
49
-
Gavrilov
Yuriy
1991
Russia
50
-
Baklanov
Dmitriy
1988
Russia
51
-
Parcheuski
Mikalai
1982
Belarus
52
-
Pyzhov
Nikolay
1991
Russia
53
-
Utkin
Alexander
1986
Russia
54
-
Abashev
Dmitriy
1991
Russia
55
-
Rochev
Alexander
1987
Russia
56
-
Fadeev
Maxim
1987
Russia
57
-
Shatokhin
Andrey
1990
Russia
58
-
Moshkin
Alexey
1985
Russia
59
-
Efimov
Vasiliy
1989
Russia
60
-
Vasiliev
Ivan
1989
Russia
61
-
Shtun
Vitaliy
1986
Ukraine
62
-
Alekhin
Viacheslav
1991
Russia
63
-
Feller
Maxim
1986
Russia
64
-
Budkin
Sergey
1989
Russia
65
-
Poleschuk
Nikita
1988
Russia
66
-
Bykov
Konstantin
1987
Russia
67
-
Fayzullov
Ildar
1991
Russia
68
-
Polukeev
Sergey
1989
Russia
69
-
Podrugin
Nikolay
1990
Russia
70
-
Loschinin
Ivan
1991
Russia
71
-
Pisarev
Vadim
1987
Russia
72
-
Blokhin
Alexander
1989
Russia
73
-
Mazalov
Sergey
1989
Russia
74
-
Derbin
Dmitriy
1982
Russia
75
-
Denisov
Alexander
1983
Russia
76
-
Akimov
Pavel
1992
Russia
77
-
Sarikov
Pavel
1992
Russia
78
-
Vodorezov
Vitaliy
1985
Russia
79
-
Nikolaev
Evgeniy
1988
Russia
80
-
Kuzmich
Vladimir
1984
Russia
80
-
Lemanov
Jakov
1989
Russia
80
-
Varushin
Roman
1988
Russia
83
-
Nikonorov
Nikolay
1986
Russia
84
-
Safiullin
Rifat
1991
Russia
85
-
Orekhov
Sergey
1986
Russia
86
-
Morozov
Sergey
1988
Russia
87
-
Putsko
Olexander
1981
Ukraine
88
-
Akimov
Alexander
1991
Russia
89
-
Lobanov
Evgeniy
1988
Russia
90
-
Leybyuk
Roman
1977
Ukraine
91
-
Nehaev
Vasiliy
1980
Russia
92
-
Tikhonov
Fedor
1988
Russia
93
-
Uftikov
Evgeniy
1984
Russia
94
-
Tavkazakov
Alexey
1988
Russia
95
-
Hasanov
Andrey
1980
Russia
96
-
Golub
Dmitriy
1991
Russia
97
-
Gumenyak
Mikhail
1980
Ukraine
98
-
Vorobev
Alexander
1990
Russia
99
-
Slavutskiy
Alexander
1988
Russia
100
-
Skvortsov
Anton
1989
Russia
101
-
Solodov
Ivan
1989
Russia
102
-
Grishin
Andrey
1991
Russia
103
-
Kiriushin
Vladimir
1988
Russia
104
-
Arkhipov
Dmitriy
1987
Russia
105
-
Ishmaev
Marsel
1991
Russia
106
-
Boinev
Evgeniy
1988
Russia
107
-
Kuleev
Konstantin
1991
Russia
108
-
Sulzhenko
Sergey
1988
Russia
109
-
Aysmont
Denis
1990
Russia
110
-
Nakhaev
Denis
1990
Russia
111
-
Volkov
Maxim
1990
Russia
112
-
Yudov
Nikita
1989
Russia
113
-
Sirazetdinov
Bulat
1991
Russia
114
-
Fedotov
Alexey
1991
Russia
115
-
Korsakov
Tsihon
1986
Belarus
116
-
Tyrnov
Igor
1976
Russia
117
-
Butranov
Alexey
1991
Russia
118
-
Les
Alexey
1989
Russia
119
-
Nutskov
Georgiy
1990
Russia
120
-
Titov
Artem
1992
Russia
121
-
Butylkin
Nikolay
1982
Russia
122
-
Alexandrov
Artem
1992
Russia
123
-
Tiurin
Alexander
1992
Russia
124
-
Sargsyan
Hovhannes
1987
Armenia
DSQ
26
Andreev
Pavel
1983
Russia
DNS
-
Grishin
Sergey
1979
Russia
DNS
-
Nigmatullin
Ilshat
1987
Russia
DNS
-
Zhukov
Nikolay
1989
Russia
DNS
-
Kliukvin
Evgeniy
1990
Russia
DNS
-
Kuleshov
Alexander
1993
Russia
DNS
-
Kuzin
Dmitriy
1987
Russia
DNS
-
Glavatskikh
Konstantin
1985
Russia
DNS
-
Kovalev
Maxim
1989
Russia
DNS
-
Romanov
Viktor
1983
Russia
DNS
-
Petukhov
Alexey
1983
Russia
DNS
-
Vylegzhanin
Maxim
1982
Russia
DNS
-
Malakhov
Viktor
1991
Russia
DNS
-
Taipov
Almaz
1993
Russia
DNS
-
Yunitsyn
Anton
1991
Russia
DNS
-
Filippov
Alexander
1990
Russia
DNS
-
Firsov
Artur
1992
Russia
DNS
-
Chirkov
Alexey
1991
Russia
DNS
-
Mashkov
Ilya
1981
Russia
DNS
-
Siulatov
Pavel
1986
Russia
DNS
-
Novitskiy
Evgeniy
1986
Russia
DNS
-
Alypov
Ivan
1982
Russia
DNS
-
Pankratov
Nikolay
1982
Russia
DNS
-
Norin
Artem
1983
Russia
DNS
-
Fatkhullin
Evgeniy
1991
Russia
DNS
-
Babkin
Pavel
1990
Russia
DNS
-
Larkov
Andrey
1989
Russia
DNS
-
Miachin
Alexey
1989
Russia
DNS
-
Baiborodov
Evgeniy
1990
Russia
DNS
-
Vilissov
Vladimir
1976
Russia
DNS
-
Gusev
Alexander
1988
Russia
DNS
-
Romanov
Anatoliy
1986
Russia
DNS
-
Golobokov
Vladimir
1991
Russia
DNS
-
Ivanov
Ivan
1987
Russia
DNS
-
Ziroyan
Hamlet
1989
Armenia
DNS
-
Khokhryakov
Nikolay
1985
Russia
DNS
-
Firsov
Vasiliy
1990
Russia
DNS
-
Rybakov
Sergey
1991
Russia
DNS
-
Shapovalov
Alexey
1989
Russia
DNS
-
Rygalin
Vladimir
1990
Russia
DNS
-
Vinogradov
Leonid
1982
Russia
DNS
-
Kondrat
Maxim
1990
Russia
DNS
-
Safin
Ildar
1987
Russia
DNS
-
Novikov
Sergej
1980
Russia
DNS
-
Morilov
Nikolay
1986
Russia