Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Duathlon 10+10 km - Minsk - Raubichi
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Sunday 17.Jan 2016, Belarus
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
6
Melnichenko
Andrey
1992
Russia
50:01.8
2
3
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
+ 00.3
3
2
Shakirzianov
Raul
1989
Russia
+ 01.2
4
9
Semenov
Michail
1986
Belarus
+ 01.7
5
5
Nikolaev
Artem
1991
Russia
+ 01.8
6
15
Devjatiarov Jr.
Mikhail
1985
Russia
+ 10.3
7
4
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
+ 10.9
8
8
Stupak
Nikita
1987
Russia
+ 11.1
9
18
Parfenov
Andrey
1987
Russia
+ 17.0
10
12
Grebenko
Alexander
1994
Russia
+ 17.7
11
1
Turyshev
Sergey
1985
Russia
+ 40.1
12
10
Zhmurko
Artem
1985
Russia
+ 44.3
13
20
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
+ 01:36.5
14
11
Novikov
Sergej
1980
Russia
+ 01:43.0
15
7
Feller
Andrey
1988
Russia
+ 01:56.8
16
17
Usachev
Igor
1981
Russia
+ 02:31.7
17
21
Fayzullov
Ildar
1991
Russia
+ 02:32.7
18
16
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
+ 02:52.7
19
13
Siulatov
Pavel
1986
Russia
+ 03:20.1
20
14
Kovalev
Maxim
1989
Russia
+ 03:44.2
21
23
Yaremenko
Kostyantyn
1994
Ukraine
+ 03:49.6
22
19
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
+ 04:27.2
23
27
Gaziev
Radik
1986
Russia
+ 04:28.1
24
26
Kulbakin
Leonid
1986
Russia
+ 04:32.1
25
25
Naumov
Vasilii
1995
Belarus
+ 04:32.4
26
52
Chelenko
Oleksandr
1995
Ukraine
+ 04:35.8
27
22
Saladkou
Aliaksandr
1992
Belarus
+ 04:39.6
28
37
Gerasimov
Egor
1997
Russia
+ 05:58.2
29
32
Jumaniyazau
Tsimur
1993
Belarus
+ 06:10.5
30
28
Marchenko
Andriy
1994
Ukraine
+ 06:25.6
31
30
Paliakou
Artsiom
1995
Belarus
+ 06:47.8
32
36
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
+ 06:48.9
33
38
Zhvikau
Uladzislau
1996
Belarus
+ 07:10.0
34
50
Radchanka
Uladzislau
1989
Belarus
+ 07:10.9
35
42
Stalmakou
Siarhei
1995
Belarus
+ 07:11.1
36
45
Litvin
Vladyslav
1997
Ukraine
+ 07:25.1
37
33
Budahouski
Siarhei
1996
Belarus
+ 07:25.9
38
56
Bondarev
Igor
1996
Russia
+ 08:00.8
39
39
Kucharau
Yury
1997
Belarus
+ 08:34.2
40
47
Trusau
Hleb
1997
Belarus
+ 08:41.9
41
24
Yakimenka
Dzmitry
1994
Belarus
+ 08:46.0
42
35
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
+ 08:52.8
43
44
Tryhubovich
Dzmitry
1996
Belarus
+ 08:53.3
44
41
Malko
Aliaksandr
1995
Belarus
+ 09:01.3
45
51
Ziganshin
Ilshat
1997
Russia
+ 09:02.3
46
43
Danilenka
Uladzislau
1997
Belarus
+ 09:16.7
47
55
Stankevich
Vadzim
1996
Belarus
+ 09:27.5
48
53
Gadeev
Bulat
1996
Russia
+ 10:17.2
49
48
Lamaka
Yauheni
1998
Belarus
+ 10:19.0
50
59
Fedusenko
Maksym
1998
Ukraine
+ 10:34.7
51
46
Vashkevich
Dzmitry
1995
Belarus
+ 10:53.1
52
40
Chychuk
Uladzislau
1996
Belarus
+ 10:55.5
53
58
Olar
Siarhei
1997
Belarus
+ 10:59.4
54
62
Ramanenka
Ilya
1996
Belarus
+ 12:28.4
DNS
49
Kolomin
Evgeniy
1993
Russia
DNS
60
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
DNS
61
Pantyukhin
Andrey
1993
Russia
DNF
29
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
DNF
31
Maslouski
Mikita
1996
Belarus
DNF
34
Shavel
Aliaksandr
1993
Belarus
DNF
54
Kliamentsyeu
Mikalai
1997
Belarus
DNF
57
Valynko
Aliaksandr
1998
Belarus
DNF
63
Krychko
Siarhei
1995
Belarus