Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
15 km Free - Syanki
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Wednesday 21.Dec 2016, Ukraine
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
52
Astapenka
Yury
1990
Belarus
36:03.4
2
53
Dolidovich
Sergei
1973
Belarus
+ 18.0
3
49
Perekhoda
Ruslan
1987
Ukraine
+ 18.6
4
51
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
+ 18.8
5
50
Orlyk
Andriy
1998
Ukraine
+ 34.7
6
48
Yaremenko
Kostyantyn
1994
Ukraine
+ 01:16.8
7
44
Chelenko
Oleksandr
1995
Ukraine
+ 01:41.8
8
10
Stalmakou
Siarhei
1995
Belarus
+ 01:42.9
9
38
Mukshyn
Oleksandr
1988
Ukraine
+ 01:45.7
10
42
Kostruba
Yan
1999
Ukraine
+ 02:11.2
11
45
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
+ 02:13.2
12
25
Herhardt
Artur
1987
Ukraine
+ 02:17.1
13
46
Marchenko
Andriy
1994
Ukraine
+ 02:18.3
14
19
Marchyshak
Ivan
1996
Ukraine
+ 02:23.6
15
41
Kopylov
Vladyslav
1995
Ukraine
+ 02:28.7
16
36
Zhvikau
Uladzislau
1996
Belarus
+ 02:37.9
17
37
Litvin
Vladyslav
1997
Ukraine
+ 02:50.6
18
9
Drahun
Dmytro
1997
Ukraine
+ 02:52.5
19
21
Tryhubovich
Dzmitry
1996
Belarus
+ 02:58.6
20
35
Kucharau
Yury
1997
Belarus
+ 03:06.6
21
24
Khurtik
Dmytro
1989
Ukraine
+ 03:17.1
22
18
Lamaka
Yauheni
1998
Belarus
+ 03:20.6
23
17
Hrybau
Uladzislau
1999
Belarus
+ 03:21.1
24
33
Penchev
Martin
1998
Bulgaria
+ 03:24.1
25
29
Lazorak
Volodymyr
1994
Ukraine
+ 03:25.3
26
31
Lukyanau
Mikalai
1999
Belarus
+ 03:30.6
27
28
Ognyanov
Simeon
1999
Bulgaria
+ 03:42.3
28
40
Holovan
Yevgenii
1997
Ukraine
+ 03:43.0
29
34
Viyachev
Nikolay
1998
Bulgaria
+ 03:43.3
30
1
Bilobrovyi
Kostiantyn
2000
Ukraine
+ 04:07.3
31
6
Fiadosau
Yauhen
1998
Belarus
+ 04:11.3
32
32
Stefurak
Nazar
1996
Ukraine
+ 04:18.0
33
2
Khatkevich
Yauhen
1999
Belarus
+ 04:24.6
34
15
Loseu
Raman
1999
Belarus
+ 04:26.5
35
13
Danilenka
Uladzislau
1997
Belarus
+ 04:34.3
36
22
Malko
Aliaksandr
1995
Belarus
+ 04:47.3
37
8
Dulchyk
Raman
1998
Belarus
+ 04:56.7
38
12
Olar
Siarhei
1997
Belarus
+ 05:26.7
39
30
Valynko
Aliaksandr
1998
Belarus
+ 05:37.0
40
4
Nazarov
Illia
1999
Ukraine
+ 05:55.0
41
20
Nikonovych
Oleksandr
1999
Ukraine
+ 05:59.8
42
27
Paparkov
Lyubomir
1998
Bulgaria
+ 06:00.7
43
16
Melnychuk
Mykhailo
1997
Ukraine
+ 06:09.6
44
5
Sadouski
Vadzim
1999
Belarus
+ 06:34.0
45
11
Mehed
Dmytro
2000
Ukraine
+ 07:09.5
46
3
Martynenko
Oleksii
1992
Ukraine
+ 07:29.5
47
26
Santos
Victor
1997
Brazil
+ 08:22.1
48
7
Dimitrov
Bozhidar
2000
Bulgaria
+ 08:31.8
49
14
Lutz
Leandro
1982
Brazil
+ 09:26.3
DNS
23
Fedusenko
Maksym
1998
Ukraine
DNS
43
Kot
Dmytro
1998
Ukraine
DNF
39
Maslouski
Mikita
1996
Belarus
DNF
47
Chuchuganov
Yordan
1996
Bulgaria