Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 5 Jennie Bender 1988 Bridger Ski Foundation
2 1 Caitlin Gregg 1980 USA
3 3 Rosie Brennan 1988 USA
4 4 Kate Fitzgerald 1987 USA
5 2 Rose Kemp 1990 USA
6 6 Caitlin Patterson 1990 USA
7 9 Rebecca Rorabaugh 1989 USA
8 17 Linda Danvind-Malm 1989 Sweden
9 14 Elizabeth Guiney 1991 USA
10 11 Erika Flowers 1989 USA
11 8 Nichole Bathe 1995 Great Britain
12 7 Stephanie Kirk 1994 USA
13 13 Natalja Naryshkina 1984 Russia
14 22 Mackenzie Kanady 1993 USA
15 25 Marine Dusser 1988 France
16 30 Marion Woods 1995 USA
17 12 Anne Hart 1992 USA
18 18 Emily Hannah 1994 USA
19 21 Corey Stock 1994 USA
20 26 Sloan Storey 1994 USA
21 10 Annie Pokorny 1992 USA
22 16 Jessica Yeaton 1991 Australia
23 24 Heather Mooney 1994 USA
24 29 Rosie Frankowski 1991 USA
25 15 Hannah Halvorsen 1998 USA
26 20 Sarah Cresap 1992 APU Nordic Ski Center
27 27 Hailey Swirbul 1998 USA
28 28 Katie Gill 1992 Univeristy of Denver Ski Team
29 - Jordyn Ross 1991 USA
30 - Annika Taylor 1993 Lillehammer Skiklub
31 - Patricia Sprecher 1991 Switzerland
32 - Lisa König 1993 Germany
33 - Anja Gruber 1991 Germany
34 - Heidi Halvorsen 1995 USA
35 - Isabella Smith 1991 Montana State Univeristy Ski Team
36 - Zoe Snow 1996 Dartmouth Ski Team
37 - Felicia Gesior 1993 USA
38 - Lauren Fritz 1988 USA
39 - Sarissa Lammers 1996 Univerity of Alaska Fairbanks
40 - Katharine Ogden 1997 USA
41 - Gretchen Burkholder 1996 Steamboat Springs Winter Sports Club
42 - Cambria McDermott 1993 Henning Skilag
43 - Alice Flanders 1992 USA
44 - Madison Keeffe 1995 University of Vermont Ski Team
45 - Mary Rose 1991 USA
46 - Katrin Larusson 1995 University of New Hampshire
47 - Mary Kate Cirelli 1992 University of Vermont Ski Team
48 - Cara Piske 1995 Dartmouth Ski Team
49 - Sofia Shomento 1999 Dartmouth Ski Team
50 - Kristen Bourne 1995 USA
51 - Synnøve Bruland 1990 Byåsen IL
52 - Kelsey Phinney 1994 Henning Skilag
53 - Deedra Irwin 1992 USA
54 - Kate Backstrum 1992 USA
55 - Taeler McCrerey 1997 USA
56 - Abbey Habermehl 1997 Steamboat Springs Winter Sports Club
57 - Emily Hyde 1996 Dartmouth Ski Team
58 - Maggie Williams 1995 USA
59 - Racquel Wohlk 1997 Loppet Nordic Racing
60 - Mary O'Connell 1994 USA
61 - Julia Kern 1997 USA
62 - Hannah Hardenbergh 1996 Ski and Snowboard Club Vail
63 - Teagan Yutrzenka 1994 Alaska Winter Stars
64 - Hallie Grossman 1993 Craftsbury Nordic Ski Club
65 - Rachel Hampton 1994 Harvard University Ski Team
66 - Annika Flynn 1996 Alaska Winter Stars
67 - Megan Edic 1993 Northern Michigan University
68 - Bjork Hagensen 1997 Bridger Ski Foundation
69 - Lucy Newman 1994 University of Colorado Ski Team
70 - Katerina Paul 1996 Australia
71 - Laurel Fiddler 1995 USA
72 - Hannah Boyer 1993 Northern Michigan University
73 - Brandy Stewart 1977 Mountain Endurance Sport
74 - Aja Starkey 1996 University of Denver Ski Club
75 - Haley Piske 1993 Dartmouth Ski Team
76 - Catherine Brodie 1997 Steamboat Springs Winter Sports Club
77 - Elena Breed 1992 Bend Endurance Academy
78 - Hannah Rowland 1995 Univerity of Alaska Fairbanks
DNS - Anna-Lena Heynen 1993 SC Monte Kaolino Hirschau e.V.
DNS - Annie Liotta 1993 USA
DNS - Silje Dahl Benum 1990 Byåsen IL
DNS - Maja Solbakken 1993 Engerdal SK
DNS - Chelsea Holmes 1987 USA
DNS - Sylvia Thorson Nordskar 1993 Norway
DNS - Jesse Knori 1994 USA
DNS - Jessica Jortberg 1992 Univeristy of Denver Ski Team
DNS - Makayla Cappel 1991 USA

Info

What National Championship
Discipline Sprint F
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Sunday 5.Jan 2014
Calendar 2013/2014