Sign in Sign up

Syanki

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 68 Veselin Tsinzov 1986 Bulgaria 23:40.1 23:40.1
2 70 Yury Astapenka 1990 Belarus 23:42.4 + 02.3
3 69 Sergei Dolidovich 1973 Belarus 24:05.0 + 24.9
4 65 Andriy Orlyk 1998 Ukraine 24:35.3 + 55.2
5 67 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus 24:56.0 + 01:15.9
6 66 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine 25:00.2 + 01:20.1
7 34 Yauheni Lamaka 1998 Belarus 25:14.4 + 01:34.3
8 54 Oleksandr Mukshyn 1988 Ukraine 25:22.1 + 01:42.0
9 56 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus 25:32.3 + 01:52.2
10 40 Siarhei Budahouski 1996 Belarus 25:36.2 + 01:56.1
11 52 Uladzislau Zhvikau 1996 Belarus 25:43.8 + 02:03.7
12 61 Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine 25:44.2 + 02:04.1
13 60 Oleg Yoltukhovskyy 1987 Ukraine 25:49.5 + 02:09.4
14 59 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 25:50.2 + 02:10.1
15 63 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus 25:51.9 + 02:11.8
16 55 Aleh Chychykau 1996 Belarus 25:57.6 + 02:17.5
17 50 Yauhen Bazyleu 1996 Belarus 26:00.7 + 02:20.6
18 57 Andriy Marchenko 1994 Ukraine 26:01.3 + 02:21.2
19 39 Nikolay Viyachev 1998 Bulgaria 26:03.4 + 02:23.3
20 62 Oleksandr Chelenko 1995 Ukraine 26:04.6 + 02:24.5
21 33 Aliaksandr Valynko 1998 Belarus 26:06.6 + 02:26.5
22 53 Stavre Jada 1998 Macedonia 26:09.4 + 02:29.3
23 51 Yury Kucharau 1997 Belarus 26:12.6 + 02:32.5
24 38 Mikita Maslouski 1996 Belarus 26:15.2 + 02:35.1
25 46 Mikalai Lukyanau 1999 Belarus 26:15.9 + 02:35.8
26 32 Dmytro Drahun 1997 Ukraine 26:24.1 + 02:44.0
27 42 Martin Penchev 1998 Bulgaria 26:26.1 + 02:46.0
28 27 Yahor Shpuntau 1999 Belarus 26:27.0 + 02:46.9
29 41 Simeon Ognyanov 1999 Bulgaria 26:30.1 + 02:50.0
30 49 Tsimur Laskin 1999 Belarus 26:30.4 + 02:50.3
31 58 Yan Kostruba 1999 Ukraine 26:30.6 + 02:50.5
32 29 Siarhei Stalmakou 1995 Belarus 26:50.0 + 03:09.9
33 43 Tsimur Jumaniyazau 1993 Belarus 26:50.1 + 03:10.0
34 47 Uladzislau Hrybau 1999 Belarus 26:51.2 + 03:11.1
35 13 Baryslau Sivitski 2001 Belarus 26:51.5 + 03:11.4
36 28 Raman Loseu 1999 Belarus 27:02.5 + 03:22.4
37 22 Maksim Dulepka 2000 Belarus 27:03.4 + 03:23.3
38 31 Aliaksandr Malko 1995 Belarus 27:12.2 + 03:32.1
39 21 Denys Nikulin 1995 Ukraine 27:28.8 + 03:48.7
40 4 Illia Yermolaiev 2000 Ukraine 27:32.8 + 03:52.7
41 7 Roman Andriychuk 1996 Ukraine 27:38.3 + 03:58.2
42 48 Vladyslav Litvin 1997 Ukraine 27:38.9 + 03:58.8
43 17 Raman Dulchyk 1998 Belarus 27:41.2 + 04:01.1
44 25 Uladzislau Luhautsou 2000 Belarus 27:42.1 + 04:02.0
45 35 Nazar Stefurak 1996 Ukraine 27:43.0 + 04:02.9
46 44 Dmytro Khurtik 1989 Ukraine 27:47.7 + 04:07.6
47 30 Dzmitry Tryhubovich 1996 Belarus 27:53.8 + 04:13.7
48 16 Ivan Marchyshak 1996 Ukraine 27:54.1 + 04:14.0
49 24 Yevgenii Holovan 1997 Ukraine 27:56.7 + 04:16.6
50 20 Stanislau Kamkou 1998 Belarus 27:57.9 + 04:17.8
51 8 Nicolae Gaiduc 1996 Moldova 28:01.2 + 04:21.1
52 26 Yauhen Khatkevich 1999 Belarus 28:04.6 + 04:24.5
53 15 Ruslan Harnastai 2001 Belarus 28:05.2 + 04:25.1
54 6 Liviu Dubalari 1996 Moldova 28:08.3 + 04:28.2
55 23 Aliaksandr Tseliuk 1999 Belarus 28:09.9 + 04:29.8
56 12 Hleb Trusau 1997 Belarus 28:10.3 + 04:30.2
57 36 Oleksandr Nikonovych 1999 Ukraine 28:10.9 + 04:30.8
58 10 Pavel Kulichkou 1998 Belarus 28:15.6 + 04:35.5
59 14 Pavel Biahun 2001 Belarus 28:34.7 + 04:54.6
60 19 Artsem Khilko 2000 Belarus 28:48.2 + 05:08.1
61 11 Dmytro Mehed 2000 Ukraine 29:10.0 + 05:29.9
62 18 Vadzim Sadouski 1999 Belarus 29:13.2 + 05:33.1
63 37 Yauhen Fiadosau 1998 Belarus 29:15.8 + 05:35.7
64 3 Ihar Zhdanovich 2001 Belarus 29:28.1 + 05:48.0
65 9 Ivan Aliashkevich 2001 Belarus 31:28.1 + 07:48.0
66 5 Jordan Andrews 1995 Great Britain 31:36.6 + 07:56.5
67 2 Aliaksei Tsynhaliou 2000 Belarus 31:58.3 + 08:18.2
DNS 1 Mikita Buben 2001 Belarus
DNS 64 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine
DNF 45 Artsiom Paliakou 1995 Belarus

Info

What Eastern Europe Cup
Discipline 10 km F
Host Syanki
Nation Ukraine
Date Thursday 21.Dec 2017
Calendar 2017/2018