Sign in Sign up

Olos - Muonio

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 1 Ristomatti Hakola 1991 Finland
2 2 Alexander Bolshunov 1996 Russia
3 14 Andrey Parfenov 1987 Russia
4 3 Juuso Haarala 1996 Finland
5 5 Alexey Poltoranin 1987 Kazakhstan
6 7 Martti Jylhä 1987 Finland
7 6 Marko Kilp 1993 Estonia
8 23 Gleb Retivykh 1991 Russia
9 4 Erik Valnes 1996 Norway
10 22 Andrey Sobakarev 1996 Russia
11 10 Joni Mäki 1995 Finland
12 11 Matias Strandvall 1985 Finland
13 9 Raido Ränkel 1990 Estonia
14 16 Denis Volotka 1985 Kazakhstan
15 28 Nikita Kriukov 1985 Russia
16 8 Ari Luusua 1988 Finland
17 12 Lauri Vuorinen 1995 Finland
18 15 Lauri Lepistö 1996 Finland
19 20 Nikita Stupak 1987 Russia
20 24 Karel Tammjärv 1989 Estonia
21 18 Henri Jelonen 1987 Finland
22 19 Takanori Ebina 1991 Japan
23 26 Lasse Paakkonen 1986 Finland
24 27 Nikolay Chebotko 1982 Kazakhstan
25 30 Ville-Petteri Saarela 1989 Finland
26 25 Andreas Nygaard 1990 Norway
27 29 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
28 13 Juho Mikkonen 1990 Finland
29 17 Konstantin Bortsov 1995 Kazakhstan
30 21 Kaarel Kasper Korge 1996 Estonia
31 - Hikari Fujinoki 1993 Japan
32 - Ivan Kirillov 1996 Russia
33 - Kein Einaste 1985 Estonia
34 - Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan
35 - Andreas Veerpalu 1994 Estonia
36 - Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan
37 - Mikhail Kuklin 1987 Belarus
38 - Verneri Suhonen 1997 Finland
39 - Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania
40 - Daulet Rakhimbayev 1992 Kazakhstan
41 - Aslak Ole Eira 1996 Norway
42 - Elias Valøy 1994 Norway
43 - Henri Roos 1998 Estonia
44 - Kaichi Naruse 1988 Japan
45 - Isak Pedersen 1997 Iceland
46 - Qiang Wang 1993 China
47 - Joonas Sarkkinen 1994 Finland
48 - Veli-Matti Räsänen 1994 Finland
49 - Sævar Birgisson 1988 Iceland
50 - Edvin Frost 1995 Norway
51 - Dmitriy Shubin 1997 Kazakhstan
52 - Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine
53 - Eirik Mikkelsen 1995 Norway
54 - Kristjan Koll 1995 Estonia
55 - Yevgeniy Velichko 1987 Kazakhstan
56 - Janne Tervo 1989 Finland
56 - Ma Ke 1996 China
58 - Nikita Surkov 1995 Russia
59 - Mantas Strolia 1986 Lithuania
60 - Heikki Korpela 1990 Finland
61 - Matias Lantta 1998 Finland
62 - Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine
63 - Yury Astapenka 1990 Belarus
64 - Tomas Kaurson 1991 Estonia
65 - Verneri Poikonen 1998 Finland
66 - Yauhen Bazyleu 1996 Belarus
67 - Yusei Tonozuka 2000 Japan
68 - Markus Vuorela 1996 Finland
69 - Maximilian Bie 1995 Norway
70 - Tomoki Sato 1993 Japan
70 - Nikita Zharnossenko 1998 Kazakhstan
72 - Akihito Uda 1995 Japan
72 - Jørgen Jakola 1996 Norway
74 - Sivert Moen 1998 Norway
75 - Graham Nishikawa 1983 Canada
76 - Algo Kärp 1985 Estonia
76 - Vegard Johnsen 1995 Norway
78 - Tautvydas Strolia 1995 Lithuania
79 - Andriy Orlyk 1998 Ukraine
80 - Mart Kevin Polluste 1994 Estonia
81 - Kaarel Karri 1998 Estonia
82 - Vitaliy Pukhkalo 1992 Kazakhstan
83 - Jincai Shang 1993 China
84 - Vane Vahk 2000 Estonia
85 - Sergey Cherepanov 1986 Kazakhstan
86 - Erlend Nyhus 1995 Norway
87 - Nikita Gridin 2000 Kazakhstan
88 - Haruki Yamashita 1999 Japan
89 - Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus
90 - Mingliang Zhu 1998 China
91 - Iiro-Mikko Harju 1995 Finland
92 - Niklas Sundström 1998 Finland
93 - Kentaro Ishikawa 1994 Japan
94 - Sigve Bornø Novstad 1999 Norway
95 - Brian McKeever 1979 Canada
96 - Naoto Baba 1996 Japan
97 - Nikita Moskalenko 1998 Kazakhstan
98 - Oleg Yoltukhovskyy 1987 Ukraine
99 - Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan
100 - Koya Yumoto 2001 Japan
101 - Tsimur Jumaniyazau 1993 Belarus
102 - Seong-Beom Park 1989 South Korea
103 - Hyuga Otaki 1998 Japan
104 - Sigurd Arne Brones Engen 1998 Norway
105 - Sindre A Winter Torbergsen 1996 Norway
106 - Yuma Yoshida 1990 Japan
107 - Jonatan Lindqvist 1996 Finland
108 - Samuli Sulisalo 1997 Finland
109 - Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia
110 - Christopher Kalev 1999 Estonia
111 - Mikayel Mikayelyan 1999 Armenia
112 - Karl Erik Rabakukk 1997 Estonia
113 - Tadevos Poghosyan 1993 Armenia
114 - Ryo Hida 1995 Japan
115 - Einar Mikal Andreassen 1998 Norway
116 - Duurenbayar Soninbayar 1996 Mongolia
117 - Albert Jonsson 1997 Iceland
118 - Chunyu Zhang 1998 China
119 - Jani Sarkkinen 1996 Finland
120 - Ilya Terentyev 1999 Kazakhstan
121 - Tauri Kaasik 2001 Estonia
122 - Eero Kukkonen 1996 Finland
123 - Kari Peters 1985 Luxembourg
124 - Ilkka Tuomisto 1984 Finland
125 - Niilo Helkama 2000 Finland
126 - Adiyajargal Tseren-Ochir 2000 Mongolia
DNS - Uladzislau Hrybau 1999 Belarus
DNS - Artsiom Paliakou 1995 Belarus
DNS - Rinat Mukhin 1994 Kazakhstan
DNS - Frans Vainikka 1997 Finland
DNS - Risto Vaher 1998 Estonia
DNS - Tsimur Laskin 1999 Belarus
DNS - Yury Kucharau 1997 Belarus
DNS - Deividas Klisevicius 1997 Lithuania
DNS - Vesa Raussi 1996 Finland
DNS - Uladzislau Zhvikau 1996 Belarus
DNS - Sergei Dolidovich 1973 Belarus
DNS - Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus
DNS - Snorri Einarsson 1986 Iceland
DNS - Aleh Chychykau 1996 Belarus
DNS - Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan
DNS - Siim Sellis 1987 Estonia
DNS - Turo Sipilä 1997 Finland

Info

What National Event
Discipline Sprint C
Host Olos - Muonio
Nation Finland
Date Friday 10.Nov 2017
Calendar 2017/2018