Sign in Sign up

Sóchi

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 2-1 Artem Maltsev 1993 Russia 20:36.7 20:36.7
1 2-2 Nikolay Morilov 1986 Russia 20:36.7 20:36.7
2 6-1 Clement Arnault 1990 France 20:36.8 + 00.1
2 6-2 Paul Goalabre 1991 France 20:36.8 + 00.1
3 4-1 Kusti Kittilä 1981 Finland 20:37.0 + 00.3
3 4-2 Juho Mikkonen 1990 Finland 20:37.0 + 00.3
4 3-1 Giorgio Di Centa 1972 Italy 20:41.5 + 04.8
4 3-2 Fabio Pasini 1980 Italy 20:41.5 + 04.8
5 8-1 Teemu Härkönen 1983 Finland 20:49.0 + 12.3
5 8-2 Lauri Lepistö 1996 Finland 20:49.0 + 12.3
6 5-1 Beda Klee 1996 Switzerland 20:58.2 + 21.5
6 5-2 Marino Capelli 1996 Switzerland 20:58.2 + 21.5
7 1-1 Denis Spitsov 1996 Russia 21:30.1 + 53.4
7 1-2 Alexey Chervotkin 1995 Russia 21:30.1 + 53.4
8 7-1 Cedric Steiner 1995 Switzerland 21:42.0 + 01:05.3
8 7-2 Gian Flurin Pfäffli 1996 Switzerland 21:42.0 + 01:05.3
9 9-1 Benjamin Moser 1997 Austria 21:57.8 + 01:21.1
9 9-2 Tobias Riedlsperger 1996 Austria 21:57.8 + 01:21.1
10 10-1 Fredrik Mühlbacher 1998 Austria 23:06.9 + 02:30.2
10 10-2 Simon Kugler 1994 Austria 23:06.9 + 02:30.2
11 12-1 Jong-Won Jeong 1992 South Korea Semifinal + Semifinal
11 12-2 Sang-Yong Park 1989 South Korea Semifinal + Semifinal
12 11-1 Lukas Gross 1995 Germany Semifinal + Semifinal
12 11-2 Markus Weeger 1991 Germany Semifinal + Semifinal
13 17-1 Feng Zhang - China Semifinal + Semifinal
13 17-2 Youwei Geng 1999 China Semifinal + Semifinal
14 14-1 Darko Damjanovski 1981 Macedonia Semifinal + Semifinal
14 14-2 Toni Stanoeski 1993 Macedonia Semifinal + Semifinal
15 15-1 Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia Semifinal + Semifinal
15 15-2 Duurenbayar Soninbayar 1996 Mongolia Semifinal + Semifinal
16 13-1 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina Semifinal + Semifinal
16 13-2 Marko Starcevic 1994 Bosnia&Herzegovina Semifinal + Semifinal
17 16-1 Tomaz Zemva 1973 Slovenia Semifinal + Semifinal
17 16-2 Damjan Kromar - Slovenia Semifinal + Semifinal
18 20-1 Tieqi Chao 1998 China Semifinal + Semifinal
18 20-2 Zhinyan Xu 1999 China Semifinal + Semifinal
19 19-1 Dejan Krsmanovic 1986 Serbia Semifinal + Semifinal
19 19-2 Milan Gluhovic 2000 Serbia Semifinal + Semifinal
20 21-1 Daniel Stoyanov 1975 Bulgaria Semifinal + Semifinal
20 21-2 Radostin Kapudzhiev 1976 Bulgaria Semifinal + Semifinal
21 18-1 Houssein Ali 1978 Lebanon Semifinal + Semifinal
21 18-2 Yazbek Zeidan 1989 Lebanon Semifinal + Semifinal
DNS 22-1 Maximilian Janke 1994 Germany
DNS 22-2 Lukas Rombach 1993 Germany

Info

What Conseil International du Sport Militaire
Discipline Team Sprint F
Host Sóchi
Nation Russia
Date Sunday 26.Feb 2017
Calendar 2016/2017