Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 9 Jennie Bender 1988 Bridger Ski Foundation
2 22 Rebecca Rorabaugh 1989 USA
3 1 Kaitlynn Miller 1991 USA
4 4 Dahria Beatty 1994 Canada
5 11 Anne Hart 1992 USA
6 2 Krista Niiranen 1993 Finland
7 23 Julia Kern 1997 USA
8 19 Kathrine Stewart-Jones 1995 Canada
9 13 Petra Hyncicova 1994 Czech Republic
10 26 Jasmi Joensuu 1996 Finland
11 14 Hannah Halvorsen 1998 USA
12 25 Lauren Jortberg 1997 USA
13 10 Jessica Yeaton 1991 Australia
14 16 Rosie Frankowski 1991 USA
15 27 Elizabeth Guiney 1991 USA
16 28 Nichole Bathe 1995 Great Britain
17 7 Caitlin Patterson 1990 USA
18 8 Chelsea Holmes 1987 USA
19 15 Mathilde-Amivi Petitjean 1994 Togo
20 30 Frederique Vezina 1994 Canada
21 3 Emily Nishikawa 1989 Whitehorse Cross Country Ski Club
22 5 Cendrine Browne 1993 Canada
23 12 Felicia Gesior 1993 USA
24 17 Christina Rolandsen 1995 Fauske IL Ski
25 21 Andrea Dupont 1980 Canada
26 6 Silje Wilson 1996 Hamar Skiklubb
27 20 Eliska Hajek Albrigtsen 1988 Ski Klub Jablonec N.N.
28 24 Casey Wright 1994 Australia
29 29 Jennifer Jackson 1995 Canada
30 - Anikken Gjerde Alnæs 1994 Gjerdrum IL
31 - Anne Siri Lervik 1996 Norway
32 - Lydia Blanchet 1997 Dartmouth Ski Team
33 - Erika Flowers 1989 USA
34 - Mary Rose 1991 USA
35 - Kelsey Phinney 1994 Henning Skilag
36 - Corey Stock 1994 USA
37 - Maya MacIsaac-Jones 1995 Canada
38 - Emma Nelson 2000 Alaska Nordic Racing
39 - Taryn Hunt-Smith 1996 Dartmouth Ski Team
40 - Ann-Cathrin Uhl 1996 SC Mühlenbach
41 - Anika Miller 1995 USA
42 - Delphine Duvernay Tardif 1996 Monterski
43 - Claire Grall-Johnson 1997 Canada
44 - Sarissa Lammers 1996 Univerity of Alaska Fairbanks
45 - Guro Jordheim 1996 Hemsedal IL
46 - Bridget Donovan 2001 Ski and Snowboard Club Vail
47 - Hailey Swirbul 1998 USA
48 - Sophie Schimpl 1994 SU Raika Zwetti
49 - Ane Blomseth Johnsen 1995 Norway
50 - Jesse Knori 1994 USA
51 - Annika Hicks 1991 Canada
52 - Margaret Gellert 2000 Alaska Winter Stars
53 - Benita Peiffer 2000 Whistler Nordic
54 - Josefin Nilsson 1993 Filipstads SF
55 - Ezra Smith 2000 Summit Nordic Ski Club
56 - Emily Hyde 1996 Dartmouth Ski Team
57 - Lydia Youkey 1999 Mount Bachelor Sports Ed Fnd
58 - Madison Fraser 1996 Canada
59 - Caroline Brisbois 1996 Northern Michigan University
60 - Taeler McCrerey 1997 USA
61 - Kati Roivas 1994 Finland
62 - Nicole Schneider 1997 USA
63 - Katerina Paul 1996 Australia
64 - Catherine Reed-Metayer 1998 Skibec Nordique
65 - Mia Serratore 1996 Big Thunder Nordic Ski Club
66 - Kristen Bourne 1995 USA
67 - Hannah Mehain 1998 Canada
68 - Heather Mooney 1994 USA
69 - Hannah Rowland 1995 Univerity of Alaska Fairbanks
70 - Deedra Irwin 1992 USA
71 - Camilla Brautaset 1994 IL Heming
72 - Annika Richardson 1998 Canada
73 - Laurel Fiddler 1995 USA
74 - Sofia Shomento 1999 Dartmouth Ski Team
75 - Anna Lehmann 2001 Stratton Mountain School
76 - Alana Brittin 2000 Revelstoke Nordic
77 - Anne-Marie Petitclerc 2001 Club Nordique mont-sanite-anne
78 - Kelsey Dickinson 1993 USA
79 - Jenna Difolco 1999 University AK Anchorage Ski Team
80 - Lisle Compton 1998 Canada
81 - Sophie Carrier-Laforte 1995 Canada
82 - Leah Lange 1998 USA
83 - Katherine Weaver 1997 Hollyburn Xc ski club
84 - Molly Miller 2001 Kimberley Nordic
85 - Johanna Talihärm 1993 Nomme Sportclub
86 - Cambria McDermott 1993 Henning Skilag
87 - Julia Devaux 1993 France
88 - Hannah Rudd 1998 University AK Anchorage Ski Team
89 - Maddie Donovan 1999 USA
90 - Abigail Jarzin 2000 USA
91 - Beth Granstrom 2000 Revelstoke Nordic
92 - Lucy Newman 1994 University of Colorado Ski Team
93 - Brooke Dunnagan 1999 Bogus Basin Nordic Team
94 - Natalia Müller 1992 Switzerland
95 - Kelly Koch 2000 Loppet Nordic Racing
96 - Gracelynn Shanley 2000 Ski and Snowboard Club Vail
97 - Sadie Fox 1997 University AK Anchorage Ski Team
98 - Rena Schwartz 1999 Green Mountain Valley School
99 - Alayna Sonnesyn 1996 USA
100 - Leah Brams 1998 Dartmouth Ski Team
101 - Katja Freeburn 1999 Ski and Snowboard Club Vail
102 - Lillian Boland 1999 Australia
103 - Jordan Floyd 1998 Montana State Univeristy Ski Team
104 - Marin Coletta 1999 Bridger Ski Foundation
105 - Madison Morgan 1998 Wasatch Nordic Ski Academy
106 - Aja Starkey 1996 University of Denver Ski Club
107 - Annie Pokorny 1992 USA
108 - Alexandra Racine 1999 Ski De Fond Orford
109 - Sarah Goble 1997 Michigan Tech
110 - Tove Halvorsen 1999 Nakkertok Nordic Ski Club
111 - Iris Pessey 1992 France
112 - Sarah Morgan 2001 Wasatch Nordic Ski Academy
113 - Anne-Catherine Blais 2000 Skibec Nordique
114 - Lisa König 1993 Germany
115 - Julie Synnøve Ensrud 1996 Trøsken IL
116 - Laura Leclair 1997 Chelsea Nordiq
117 - Isabella Howden 1996 Canada
118 - Sadie White 1996 Canada
119 - Abigail Drach 1997 Dartmouth Ski Team
120 - Yara Thomas 1991 USA
121 - Mary O'Connell 1994 USA
122 - Brenna Egan 1996 University of New Mexico Ski Team
123 - Vivian Hett 1996 USA
124 - Elise Sulser 1993 USA
125 - Margie Freed 1997 Loppet Nordic Racing
126 - Ember Large 1995 Edmonton Nordic Ski CLub
127 - Olivia Amber 1995 Colby College Ski Team
128 - Lizzie Larkins 1998 Auburn Ski Club Associates Inc
129 - Anja Maijala 1999 USA
130 - Sadie Cotton 2000 Steamboat Springs Winter Sports Club
131 - Laurence Dumais 1997 Fondeurs Laurentides
132 - Zoe Williams 1997 Nakkertok Nordic Ski Club
133 - Michaela Keller-Miller 1997 University AK Anchorage Ski Team
134 - Emma Tarbath 1997 Montana State Univeristy Ski Team
135 - Anna Fake 1998 Montana State Univeristy Ski Team
136 - Claudia Burgess 1999 Boulder Nordic Junior Race Team
137 - Anna Darnell 1998 Univerity of Alaska Fairbanks
138 - Kate Granstrom 2000 Revelstoke Nordic
139 - Elizabeth Elliott 2000 Revelstoke Nordic
140 - Sara McLean 1998 Foothill Nordic
141 - Maya Seckinger 1998 Bend Endurance Academy
142 - Luci Anderson 2000 Loppet Nordic Racing
143 - Mattie Watts 1996 University of Vermont Ski Team
144 - Elizabeth Harding 2001 Ski and Snowboard Club Vail
145 - Elisabeth Petitclerc 1999 Club Nordique Mont-Sanite-Anne
146 - Anna Billowits 1999 Chelsea Nordiq
147 - Carolyn Lucca 1995 Michigan Tech
148 - Kathleen O'Connell 1998 Montana State Univeristy Ski Team
149 - Naomi Harding 2000 Ski and Snowboard Club Vail
150 - Natalie Hynes 1998 Canada
151 - Jenna Sim 1999 Hollyburn Cross Country Ski Club
152 - Katie Feldman 1996 Middlebury College Ski Team
153 - Emily Pickner 1997 Boulder Nordic Junior Race Team
154 - Waverly Gebhardt 2001 Steamboat Springs Winter Sports Club
155 - Lina Farra 2001 Soldier Hollow
156 - Michaela McLean 1999 Black Jack Nordic
157 - Emma Camicioli 1993 Edmonton Nordic Ski Club
158 - Renae Anderson 1998 Loppet Nordic Racing
159 - Sarah Tipples 1998 Edmonton Nordic Ski CLub
160 - Dottie Anderson 1998 Loppet Nordic Racing
161 - India McIsaac 2000 Canada
162 - Sophie Hodges 1998 Middlebury College Ski Team
163 - Sophie McDonald 1996 Northern Michigan University
164 - Jenae Rasmussen 2000 Wasatch Nordic Ski Academy
165 - Hanne Andersen 1998 Bridger Ski Foundation
166 - Emma Malmquist 1995 USA
167 - Jeanne Carrier Carpentier 1999 Orford
168 - Sofia Sanchez 2000 Sugar Bowl Ski Team and Academy
169 - Sarah Bezdicek 1996 USA
170 - Ella Jackson 1997 Australia
171 - Savanna Fassio 2000 Wasatch Nordic Ski Academy
172 - Lauriane Gregoire 1998 Club Defi Tm
173 - Emma Holmes 1998 Rocky Mountain Racers
174 - Sonja Hedblom 1995 Michigan Tech
175 - Anna-Lena Heynen 1993 SC Monte Kaolino Hirschau e.V.
176 - Kaia Andal 1999 Caledonia Nordic Ski Club
177 - Sage Robine 1998 Black Jack Nordic
178 - Ruth Oppliger 1993 Michigan Tech
179 - Sarah Lyle 1996 Bridger Ski Foundation
180 - Jessica Roach 1998 Team Hardwood
181 - Dariya Kuznetsova 1999 Russia
182 - Laura Anderson 1998 Sun Valley Ski Education Fountation
183 - Freya Charlotte Hik 1995 University of Alberta
184 - Anna Goodwin 0999 Hollyburn Cross Country Ski Club
185 - Meghan Kent 1994 USA
186 - Nicole Gilman 1997 USA
187 - Ryan Terry 1997 Bridger Ski Foundation
188 - Anna Burkholder 1998 Steamboat Springs Winter Sports Club
189 - Meg Anderson 1998 Steamboat Springs Winter Sports Club
190 - Zoe Alexandra Pekos 1998 Team Hardwood
191 - Alexandra Stukator 1997 Highland Trailblazers
192 - Ingrid Hagberg 1991 XC Ottawa
193 - Beth Fowler 1998 Rocky Mountain Racers
194 - Valerie Fischer 2000 Wasatch Nordic Ski Academy
DNS - Linn Eriksen 1994 IL Heming
DNS - Merete Myrseth 1992 Kvaløysletta Skilag
DNS - Zoe Snow 1996 Dartmouth Ski Team
DNS - Olivia Bouffard-Nesbitt 1992 Canada
DNS - Selma Ahlsand 1995 Kjelsås IL
DNS - Cambria Camp 1999 Colorado Mesa University Ski Team
DNS - Ella Dewolf 1997 High Plains Nordic Ski Education Assicia
DNS - Caitlin Gregg 1980 USA

Info

What National Championship
Discipline Sprint C
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Sunday 8.Jan 2017
Calendar 2016/2017