Sign in Sign up

Alta

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 2-1 Tiril Udnes Weng 1996 Nes Ski 22:03.9 22:03.9
1 2-2 Lotta Udnes Weng 1996 Nes Ski 22:03.9 22:03.9
2 1-1 Kari Øyre Slind 1991 Oppdal IL 22:08.6 + 04.7
2 1-2 Silje Øyre Slind 1988 Oppdal IL 22:08.6 + 04.7
3 3-1 Tuva Bakkemo 1999 Gjøvik Skiklubb 22:16.9 + 13.0
3 3-2 Ingvild Flugstad Østberg 1990 Gjøvik Skiklubb 22:16.9 + 13.0
4 4-1 Astrid Stav 1999 IL Varden 22:17.0 + 13.1
4 4-2 Kathrine Rolsted Harsem 1989 IL Varden 22:17.0 + 13.1
5 7-1 Magni Smedås 1995 Lillehammer Skiklub 22:23.0 + 19.1
5 7-2 Mari Støen Gussiås 1994 Lillehammer Skiklub 22:23.0 + 19.1
6 5-1 Silje Theodorsen 1994 Kvaløysletta Skilag 23:00.4 + 56.5
6 5-2 Merete Myrseth 1992 Kvaløysletta Skilag 23:00.4 + 56.5
7 8-1 Marte Skaanes 1996 Strindheim IL 23:04.4 + 01:00.5
7 8-2 Berit Mogstad 1993 Strindheim IL 23:04.4 + 01:00.5
8 6-1 Anikken Gjerde Alnæs 1994 Gjerdrum IL 23:15.3 + 01:11.4
8 6-2 Maiken Caspersen Falla 1990 Gjerdrum IL 23:15.3 + 01:11.4
9 13-1 Hanne Skulbru 1996 Strindheim IL 23:18.0 + 01:14.1
9 13-2 Wenche Aune Snildalsli 1994 Strindheim IL 23:18.0 + 01:14.1
10 10-1 Anette Kjellbergvik 1994 Kvaløysletta Skilag 24:02.0 + 01:58.1
10 10-2 Berthe Annette Svenkerud 1985 Kvaløysletta Skilag 24:02.0 + 01:58.1
11 14-1 Mari Nordlunde 1998 Follebu Skiklub Semifinal + Semifinal
11 14-2 Marte Nordlunde 1996 Follebu Skiklub Semifinal + Semifinal
12 12-1 Henriette Heitmann Mikkelsen 1994 Alta IF Semifinal + Semifinal
12 12-2 Emilie Kristoffersen 1991 Alta IF Semifinal + Semifinal
13 11-1 Sigrid Stakston 1999 Søre Ål IL Semifinal + Semifinal
13 11-2 Thea Krokan Murud 1994 Søre Ål IL Semifinal + Semifinal
14 16-1 Sirin Elisabeth Strand 1997 Alta IF Semifinal + Semifinal
14 16-2 Johanne Holsbø 1999 Alta IF Semifinal + Semifinal
15 15-1 Marthe Kristine Hafsahl Karset 1985 Vang Skiløperforening Semifinal + Semifinal
15 15-2 Ragnhild Marie Hafsahl Karset 1992 Vang Skiløperforening Semifinal + Semifinal
16 17-1 Andrine Charlotte Olsen 2001 Alta IF Semifinal + Semifinal
16 17-2 Magni Klevstad Jakobsen 2000 Alta IF Semifinal + Semifinal
17 18-1 Pauline Forren 1997 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifinal
17 18-2 Karoline Bye Øren 1997 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifinal
DNS 9-1 Agnethe Kaasen 1997 Lillehammer Skiklub Semifinal
DNS 9-2 Marthe Bjørnsgaard 1993 Lillehammer Skiklub Semifinal

Info

What National Championship
Discipline Team Sprint F
Host Alta
Nation Norway
Date Thursday 5.Apr 2018
Calendar 2017/2018