Sign in Sign up

Râșnov

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 89 Alexey Chervotkin 1995 Russia 24:25.0 24:25
2 54 Evgeniy Vakhrushev 1995 Russia 24:58.6 + 33
3 77 Ole Jørgen Bruvoll 1995 Norway 25:06.6 + 41
4 74 Jean Tiberghien 1995 France 25:29.7 + 01:04
4 87 Eirik Sverdrup Augdal 1995 Norway 25:29.7 + 01:04
6 80 Marius Cebulla 1995 Germany 25:34.5 + 01:09
7 67 Alexander Bakanov 1995 Russia 25:42.7 + 01:17
8 56 Valentin Chauvin 1995 France 25:49.3 + 01:24
9 86 Joni Mäki 1995 Finland 25:50.3 + 01:25
10 60 Michal Novak 1996 Czech Republic 25:52.5 + 01:27
11 88 Axel Ekström 1995 Sweden 25:56.3 + 01:31
12 73 Jules Lapierre 1996 France 25:57.8 + 01:32
13 44 Jonas Bestak 1995 Czech Republic 26:07.6 + 01:42
14 78 Lauri Lepistö 1996 Finland 26:08.0 + 01:43
15 82 Cedric Steiner 1995 Switzerland 26:16.2 + 01:51
16 22 Siarhei Stalmakou 1995 Belarus 26:20.7 + 01:55
17 57 Bernhard Flaschberger 1996 Austria 26:21.4 + 01:56
18 84 Lauri Vuorinen 1995 Finland 26:25.9 + 02:00
19 79 Giacomo Bassetti 1995 Switzerland 26:26.8 + 02:01
20 33 Kristjan Koll 1995 Estonia 26:30.3 + 02:05
21 68 Beda Klee 1996 Switzerland 26:33.5 + 02:08
22 71 Marino Capelli 1996 Switzerland 26:37.7 + 02:12
23 69 Simone Romani 1995 Italy 26:39.3 + 02:14
24 81 Waltteri Vinkanharju 1995 Finland 26:39.5 + 02:14
25 72 Marco Milde 1995 Germany 26:40.1 + 02:15
26 65 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 26:45.3 + 02:20
27 61 Stepan Terentjev 1996 Lithuania 26:48.0 + 02:23
28 75 Florin Daniel Pripici 1995 Romania 26:57.6 + 02:32
29 43 Martin Vögeli 1995 Liechtenstein 26:59.7 + 02:34
30 37 Jan Koristek 1996 Slovakia 27:00.6 + 02:35
31 47 Bartlomiej Rucki 1995 Poland 27:02.0 + 02:37
32 41 Tomas Kvasnicka 1995 Czech Republic 27:10.4 + 02:45
33 49 Mikael Abram 1996 Italy 27:18.4 + 02:53
34 85 Miha Simenc 1995 Slovenia 27:19.6 + 02:54
35 58 Indulis Bikse 1995 Latvia 27:20.1 + 02:55
36 38 Luca Daniel Cojocaru 1995 Romania 27:21.1 + 02:56
37 59 Raphael Gatti 1995 Austria 27:21.2 + 02:56
38 39 Nicola Fornoni 1996 Italy 27:22.5 + 02:57
39 76 Oskar Svensson 1995 Sweden 27:26.5 + 03:01
40 31 Vladyslav Kopylov 1995 Ukraine 27:30.6 + 03:05
41 46 Ivan Yakimushkin 1996 Russia 27:30.8 + 03:05
42 64 Viktor Thorn 1996 Sweden 27:32.1 + 03:07
43 62 Toomas Kollo 1995 Estonia 27:36.4 + 03:11
44 48 Claudio Venosta 1995 Italy 27:42.3 + 03:17
45 34 Lovro Malnar 1995 Slovenia 27:49.0 + 03:24
46 5 Yauhen Bazyleu 1996 Belarus 27:55.6 + 03:30
47 36 Michael Biedermann 1996 Liechtenstein 27:55.7 + 03:30
48 55 Sebastian Eichelsbacher 1996 Germany 27:58.7 + 03:33
49 40 Benjamin Crv 1996 Slovenia 28:22.0 + 03:57
50 6 Savas Ates 1995 Turkey 28:22.8 + 03:57
50 70 Oleksandr Chelenko 1995 Ukraine 28:22.8 + 03:57
52 45 Julius Kardelis 1995 Lithuania 28:24.0 + 03:59
53 26 Marius Daniel Talpas 1995 Romania 28:27.5 + 04:02
54 66 Paul Gerstgraser 1995 Austria 28:30.5 + 04:05
55 10 Martin Dvorsky 1996 Slovakia 28:31.9 + 04:06
56 7 Adrian Barbierik 1995 Slovakia 28:32.1 + 04:07
57 28 Arayik Grigoryan 1995 Armenia 28:45.7 + 04:20
58 30 Klemen Razinger 1996 Slovenia 28:48.8 + 04:23
59 50 Mateusz Chowaniak 1995 Poland 28:57.1 + 04:32
60 25 Julen Armendariz 1995 Spain 28:58.0 + 04:33
61 63 Ivan Marchyshak 1996 Ukraine 29:04.5 + 04:39
62 4 Irineu Esteve Altimiras 1996 Andorra 29:08.0 + 04:43
63 19 Jan Nociar 1996 Slovakia 29:17.2 + 04:52
64 28 Janis Snorins 1995 Latvia 29:19.7 + 04:54
65 21 James Clugnet 1996 Great Britain 29:21.7 + 04:56
66 3 Muhammet Can Kurtkan 1996 Turkey 29:30.8 + 05:05
67 42 Tautvydas Strolia 1995 Lithuania 29:34.1 + 05:09
68 1 Miroslav Kamenov 1996 Bulgaria 29:36.8 + 05:11
69 32 Viktor Stoichkov 1995 Bulgaria 29:37.0 + 05:12
70 2 Anders Emil Schiellerup 1996 Denmark 29:54.9 + 05:29
71 24 Dins Dinars Gutans 1996 Latvia 30:07.3 + 05:42
72 29 Oleksiy Mileyko 1995 Ukraine 30:11.2 + 05:46
73 23 Slavik Simonyan 1995 Armenia 30:14.8 + 05:49
74 17 Vedran Mihelcic 1996 Croatia 30:24.8 + 05:59
75 20 Georgios Papasis 1996 Greece 30:29.9 + 06:04
76 13 Liviu Dubalari 1996 Moldova 31:00.8 + 06:35
77 11 Ragnar Gamaliel Sigurgeirsson 1996 Iceland 31:13.1 + 06:48
78 18 Rokas Pukenis 1995 Lithuania 31:48.5 + 07:23
79 12 Alexandr Hajdu 1995 Hungary 32:02.7 + 07:37
80 53 Alin Florin Cioanca 1995 Romania 32:31.3 + 08:06
81 15 Konstantinos Kyriakidis 1996 Greece 32:57.4 + 08:32
82 8 Hakan Jonsson 1996 Iceland 34:22.7 + 09:57
83 16 Michail Panagios 1995 Greece 37:07.4 + 12:42
DNS 52 Adrian Schuler 1996 Germany
DNS 83 Aksel Rosenvinge 1995 Norway
DNS 9 Romet Sutt 1995 Estonia
DNF 14 Spirche Taleski 1996 Macedonia
DNF 35 Louis Schwartz 1995 France
DNF 51 Christoph Greiner 1995 Austria

Info

What European Youth Olympic Festival
Discipline 10 km F
Host Râșnov
Nation Romania
Date Monday 18.Feb 2013
Calendar 2012/2013