Sign in Sign up

Saariselkä

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 14 Maxim Vylegzhanin 1982 Russia
2 3 Alexander Panzhinskiy 1989 Russia
3 2 Sebastian Eisenlauer 1990 Germany
4 4 Anton Gafarov 1987 Russia
5 21 Dmitriy Japarov 1986 Russia
6 6 Alexey Petukhov 1983 Russia
7 1 Nikolay Morilov 1986 Russia
8 17 Nikita Kriukov 1985 Russia
9 8 Andrey Parfenov 1987 Russia
10 24 Ermil Vokuev 1992 Russia
11 25 Andrey Larkov 1989 Russia
12 29 Gleb Retivykh 1991 Russia
13 5 Peeter Kümmel 1982 Estonia
14 9 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan
15 20 Denis Volotka 1985 Kazakhstan
16 23 Ilia Semikov 1993 Russia
17 11 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan
18 15 Andrey Melnichenko 1992 Russia
19 18 Alexander Bessmertnykh 1986 Russia
20 19 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan
21 10 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan
22 12 Konstantin Bortsov 1995 Kazakhstan
23 16 Takanori Ebina 1991 Japan
24 27 Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania
25 28 Daulet Rakhimbayev 1992 Kazakhstan
26 7 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
27 13 Mikhail Kuklin 1987 Belarus
28 22 Michail Semenov 1986 Belarus
29 26 Yury Astapenka 1990 Belarus
30 30 Henri Roos 1998 Estonia
31 - Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan
32 - Nikita Zharnossenko 1998 Kazakhstan
33 - Olli Haavisto 1998 Finland
34 - Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan
35 - Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine
36 - Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus
37 - Maximilian Bie 1995 Norway
38 - Stanimir Belomazhev 1988 Bulgaria
39 - Martin Nassar 1993 Estonia
40 - Kaichi Naruse 1988 Japan
41 - Stepan Terentjev 1996 Lithuania
42 - Kristjan Koll 1995 Estonia
43 - Tautvydas Strolia 1995 Lithuania
44 - Jun-Ho Hwang 1993 South Korea
45 - Kaarel Karri 1998 Estonia
46 - Dmitriy Shubin 1997 Kazakhstan
47 - Seong-Beom Park 1989 South Korea
48 - Taisei Goto 1998 Japan
49 - Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania
50 - Eun-Ho Kim 1996 South Korea
51 - Haruki Yamashita 1999 Japan
52 - Christopher Kalev 1999 Estonia
53 - Teemu Eerola 1998 Finland
54 - Ömer Dogan 1997 Turkey
55 - Hamza Dursun 1994 Turkey
56 - Riku Kasahara 1998 Japan
57 - Nikita Gridin 2000 Kazakhstan
58 - Cihan Talay 1996 Turkey
59 - Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus
60 - Amed Oglago 1998 Turkey
61 - Teemu Pöntinen 1994 Finland
62 - Ömer Ayçiçek 1995 Turkey
63 - Yury Kucharau 1997 Belarus
DNS - Sergey Ustiugov 1992 Russia
DNS - Siim Sellis 1987 Estonia
DNS - Thomas Bing 1990 Germany
DNS - Kein Einaste 1985 Estonia
DNS - Artem Maltsev 1993 Russia
DNS - Jonas Dobler 1991 Germany
DNS - Yerdos Akhmadiyev 1985 Kazakhstan
DNS - Thomas Wick 1991 Germany
DNS - Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan
DNS - Veselin Tsinzov 1986 Bulgaria
DNS - Florian Notz 1992 Germany
DNS - Artsiom Paliakou 1995 Belarus
DNS - Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria
DNS - Uladzislau Zhvikau 1996 Belarus
DNS - Tsimur Jumaniyazau 1993 Belarus
DNS - Andriy Orlyk 1998 Ukraine
DNS - Vasilii Naumov 1995 Belarus
DNS - Yauhen Bazyleu 1996 Belarus
DNS - Oleg Yoltukhovskyy 1987 Ukraine
DNS - Siarhei Budahouski 1996 Belarus
DNS - Mikayel Mikayelyan 1999 Armenia
DNS - Aleh Chychykau 1996 Belarus
DNS - Mikita Maslouski 1996 Belarus
DNS - Yong-Jin Cho 1996 South Korea
DNS - Sergey Mikayelyan 1992 Armenia
DNS - Tsimur Laskin 1999 Belarus
DNS - Sergey Cherepanov 1986 Kazakhstan
DNS - Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia
DNS - Mikalai Lukyanau 1999 Belarus
DNS - Uladzislau Radchanka 1989 Belarus
DNS - Ganbold Batmunkh 1991 Mongolia
DNS - Tadevos Poghosyan 1993 Armenia
DNS - Raul Shakirzianov 1989 Russia
DNS - Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia

Info

What National Event
Discipline Sprint C
Host Saariselkä
Nation Finland
Date Saturday 19.Nov 2016
Calendar 2016/2017