Log in Sign up

Gålå

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 41-1 Didrik Tønseth 1991 Byåsen IL 20:17.1 20:17
1 41-2 Johannes Høsflot Klæbo 1996 Byåsen IL 20:17.1 20:17
2 46-1 Vegard Bjerkreim Nilsen 1993 Lillehammer Skiklub 20:22.8 + 05
2 46-2 Håvard Solås Taugbøl 1993 Lillehammer Skiklub 20:22.8 + 05
3 101-1 Martin Johnsrud Sundby 1984 Røa IL 20:25.3 + 08
3 101-2 Andrew Musgrave 1990 Røa IL 20:25.3 + 08
4 47-1 Jørgen Sæternes Ulvang 1994 IL Varden 20:25.8 + 08
4 47-2 Emil Iversen 1991 IL Varden 20:25.8 + 08
5 51-1 Torstein Bu 1995 Førde IL 20:26.7 + 09
5 51-2 Gjøran Tefre 1994 Førde IL 20:26.7 + 09
6 45-1 Audun Erikstad 1995 Vadsø Skiklubb 20:35.9 + 18
6 45-2 Daniel Stock 1992 Lillehammer Skiklub 20:35.9 + 18
7 54-1 Erik Olsvik Dengerud 1995 Kjelsås IL 20:38.2 + 21
7 54-2 Eirik Brandsdal 1986 Kjelsås IL 20:35.9 + 18
8 49-1 Anders Tettli Rennemo 1988 Henning Skilag 20:38.2 + 21
8 49-2 Eirik Lorentsen 1988 Henning Skilag 20:38.2 + 21
9 74-1 Erland Kvisle 1996 Asker Skiklubb 20:49.7 + 32
9 74-2 Sindre Sætre Hammerlund 1992 Asker Skiklubb 20:49.7 + 32
10 64-1 Pål Trøan Aune 1992 Steinkjer Skiklubb 20:58.8 + 41
10 64-2 Thomas Hjalmar Westgård 1995 Steinkjer Skiklubb 20:58.8 + 41
11 58-1 Harald Astrup Arnesen 1995 IL Heming 21:00.8 + 43
11 58-2 Kasper Stadaas 1994 IL Heming 21:00.8 + 43
12 48-1 Even Northug 1995 Strindheim IL 21:24.1 + 01:06
12 48-2 Petter Northug 1986 Strindheim IL 21:24.1 + 01:06
13 78-1 Aasmund Kjøllmoen Steien 1993 Folldal IF 21:35.2 + 01:18
13 78-2 Tore Leren 1993 Tolga IL 21:35.2 + 01:18
14 53-1 Gjermund Løfald 1993 Rindal IL 21:37.5 + 01:20
14 53-2 Hallvard Løfald 1992 Rindal IL 21:37.5 + 01:20
15 60-1 Torgeir Lid Byggland 1996 Høydalsmo IL 21:37.6 + 01:20
15 60-2 Ånund Lid Byggland 1990 Høydalsmo IL 21:37.6 + 01:20
16 50-1 Anders Gløersen 1986 Rustad IL
16 50-2 Lars Sørensen 1998 Rustad IL
17 62-1 Harald Ihlebæk 1996 Bækkelagets SK
17 62-2 Anders Sørensen 1996 Bækkelagets SK
18 69-1 Halvor Kleivi 1996 Lyn Ski
18 69-2 Vegard Vinje 1991 Lyn Ski
19 57-1 Maximilian Bie 1995 Bardufoss og Omegn Idrettsforening
19 57-2 Erik Valnes 1996 Bardufoss og Omegn Idrettsforening
20 63-1 Espen Honganvik Holen 1994 Magnor UL
20 63-2 Oliver Sugaren 1994 Magnor UL
21 56-1 Lars Ove Aunli 1993 Strindheim IL
21 56-2 Thomas Ekren 1995 Strindheim IL
22 68-1 Ole-Marius Bach 1988 Henning Skilag
22 68-2 Jonas Austad 1996 Henning Skilag
23 75-1 Marius Haugum 1994 Bærums Verk Hauger Idrettsforening
23 75-2 Alexander Dyrberg Ek 1993 Bærums Verk Hauger Idrettsforening
24 82-1 Jørgen Borgersen 1995 Bækkelagets SK
24 82-2 Sigurd Lund Røer 1995 Bækkelagets SK
25 97-1 Petter Austberg Bjørn - Alvdal IL
25 97-2 Vegard Bjørn Gjermundshaug 1992 Alvdal IL
26 52-1 Emil Intelhus Brøto 1998 Gol IL
26 52-2 Pål Golberg 1990 Gol IL
27 59-1 Ingvar Folkvord 1993 Lillehammer Skiklub
27 59-2 Sindre Folkvord 1995 Lillehammer Skiklub
28 55-1 Stian Grastveit 1995 IL Heming
28 55-2 Corsin Hösli 1992 IL Heming
29 72-1 Håkon Ramstad 1991 Gjøvik Skiklubb
29 72-2 Sondre Bollum 1995 Gjøvik Skiklubb
30 61-1 Thomas Albertsen Dahlen 1991 IL Varden
30 61-2 Torstein Buan Røvik 1996 IL Varden
31 71-1 Andrew Young 1992 Bækkelagets SK
31 71-2 Vegard Lund Røer 2000 Bækkelagets SK
32 91-1 Krister Aaen Pedersen 1994 Lillehammer Skiklub
32 91-2 Kristoffer Hestetræet 1995 Lillehammer Skiklub
33 80-1 Jørgen Krogsæter - Gjerdrum IL
33 80-2 Patrick Fossum Kristoffersen 1998 Gjerdrum IL
34 76-1 Eirik Asdøl 1993 Bærums Verk Hauger Idrettsforening
34 76-2 Erik Lippestad Thorstensen 1994 Bærums Verk Hauger Idrettsforening
35 79-1 Edvin Frost 1995 Tromsø Skiklubb
35 79-2 Elias Valøy 1994 Tromsø Skiklubb
36 70-1 Espen Sundsvik 1993 Frol IL
36 70-2 Magnus Norøy 1998 Frol IL
37 77-1 Truls Torvik 1994 IL Varden
37 77-2 Magnus Gjemse 1991 IL Varden
38 65-1 Christian Magnus Hjelde 1997 Konnerud IL
38 65-2 Timo Andre Bakken 1989 Konnerud IL
39 90-1 Andreas Finni Magnussen 1998 Nittedal IL
39 90-2 Even Seeberg 1998 Nittedal IL
40 67-1 Magnus Lian Aarrestad 1995 Sandnes IL
40 67-2 Sjur Obrestad Gabrielsen 1992 Sandnes IL
41 73-1 Peter Andersen 1993 Lillehammer Skiklub
41 73-2 Øystein Engelstad 1996 Lillehammer Skiklub
42 92-1 Christoffer Henningsen 1999 Søre Ål IL
42 92-2 Andreas Bossum 1998 Søre Ål IL
43 83-1 Sivert Wiig 1997 Gjesdal IL
43 83-2 Tore Andre Melberg 1999 Gjesdal IL
44 87-1 Jonas Aasbø 1997 Surnadal IL
44 87-2 Kristoffer Berset 1999 Surnadal IL
45 81-1 Bjørn Andre Aaslund 1996 IL Heming
45 81-2 Sverre Ryland Glomnes 1996 IL Heming
46 84-1 Ole Skrove 1994 Henning Skilag
46 84-2 Marius Landsem Melhus 1997 Henning Skilag
47 98-1 Oliver Brein Furuli - Lillehammer Skiklub
47 98-2 Emil Book Brattbak - Lillehammer Skiklub
48 99-1 Jakob Henden Kaasen 1999 Bærums Skiklub
48 99-2 Herman Kjernsmo - Bærums Skiklub
49 89-1 Erlend Widerøe Hennig 1993 Hjelmeland Idrettslag
49 89-2 Tobias Topp Sandvik 1998 Hjelmeland Idrettslag
50 100-1 Joey Foster 1996 Team Hardwood Canada
50 100-2 Alastair Maclean - Team Hardwood Canada
51 88-1 Mats Øverby 2000 Lier IL
51 88-2 Anders Øverby 1993 Lier IL
52 85-1 John Gunnar Hoås 1995 Lånke IL
52 85-2 Geir Kristian Hoås 1998 Lånke IL
53 93-1 Jens Hulgård 1989 Københavns Skiklub
53 93-2 Tue Rømer 1992 Københavns Skiklub
54 96-1 Jens Petter Toresen 1996 Bækkelagets SK
54 96-2 Mats Burud Skjølsvold 1997 Bækkelagets SK
DNS 42-1 Hans Christer Holund 1989 Lyn Ski
DNS 42-2 Simen Hegstad Krüger 1993 Lyn Ski
DNS 43-1 Magnus Stensås 1993 Tydal IL
DNS 43-2 Niklas Dyrhaug 1987 Tydal IL
DNS 44-1 Sjur Røthe 1988 Voss IL
DNS 44-2 Vebjørn Turtveit 1994 Voss IL
DNS 66-1 Didrik Fjeld Elset 1993 Oseberg Skilag
DNS 66-2 Eirik Mysen 1993 Oseberg Skilag
DNS 86-1 Magnus Gjemse 1991 IL Varden
DNS 86-2 Morten Torvik 1996 IL Varden
DNS 94-1 Fredrik Aasen Strømsnes - Lier IL
DNS 94-2 Sivert Bjørnebo Langerud 1998 Norway
DNS 95-1 Marcus Syversen 1995 Norway
DNS 95-2 Marius Svendsby 1997 Tistedalen FL
What National Championship
Discipline Team Sprint F
Host Gålå
Nation Norway
Date Thursday 30.Mar 2017
Calendar 2016/2017