Sign in Sign up

Almaty

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 10 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan
2 5 Vladimir Frolov 1994 Russia
3 11 Egor Berezin 1992 Russia
4 6 Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan
5 9 Yuriy Gavrilov 1991 Russia
6 4 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan
7 19 Roman Tarasov 1993 Russia
8 21 Akihito Uda 1995 Japan
9 7 Miroslav Rypl 1992 Czech Republic
10 8 Daulet Rakhimbayev 1992 Kazakhstan
11 20 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
12 3 Kjetil Andre Bjerkrheim 1993 Norway
13 13 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine
14 14 Sergey Lytnev 1996 Russia
15 16 Dmitriy Rostovtsev 1993 Russia
16 22 Miroslav Sulek 1993 Slovakia
17 23 Sergey Mikayelyan 1992 Armenia
18 24 Alexis Morin 1993 Canada
19 25 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus
20 29 Kacper Antolec 1996 Poland
21 2 Konstantin Bortsov 1995 Kazakhstan
22 15 Tomoki Sato 1993 Japan
23 17 Christian Winker 1996 Germany
24 18 Jakub Psenicka 1991 Czech Republic
25 30 J°rgen Grav 1992 Norway
26 1 Louis Schwartz 1995 France
27 12 Hikari Fujinoki 1993 Japan
28 26 Simon Hammer 1994 Switzerland
29 27 Hamza Dursun 1994 Turkey
30 28 Reto Hammer 1992 Switzerland
31 - Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria
32 - Volodymyr Lazorak 1994 Ukraine
33 - Dawid Bril 1994 Poland
34 - Aleh Chychykau 1996 Belarus
35 - Takahiro Suzuki 1993 Japan
36 - Philippe Nicollier 1994 Switzerland
37 - William Dumas 1996 Canada
38 - Bartlomiej Rucki 1995 Poland
39 - Geon-Yong Lee 1993 South Korea
40 - Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine
41 - Ole Hulbak 1994 Norway
42 - Christian Friedrich 1997 Germany
43 - Andrzej Pradziad 1994 Poland
44 - Emanuele Becchis 1993 Italy
44 - Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus
46 - Amarsanaa Baasansuren 1994 Mongolia
47 - Andriy Marchenko 1994 Ukraine
48 - Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia
49 - Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania
50 - Jordan Cascagnette 1991 Canada
51 - Fabian Alraun 1991 Germany
52 - Tobias Alraun 1997 Germany
53 - Oleksandr Chelenko 1995 Ukraine
54 - Bendik Bang Pederson 1992 Norway
55 - Naoto Baba 1996 Japan
56 - Mason Vincent 1995 USA
57 - Gavin Shields 1994 Canada
58 - Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia
59 - Alessandro Carlet 1995 Italy
60 - Jonas Riseth 1994 Norway
61 - Conor Thompson 1994 Canada
62 - Tariel Zharkymbaev 1996 Kyrgyzstan
63 - Nick Montgomery 1993 Australia
64 - Ímer Ayšišek 1995 Turkey
65 - Jae-Bong Lee 1994 South Korea
66 - Dmytro Drahun 1997 Ukraine
67 - Mitchell Hollman 1996 USA
68 - Yunpengfei Du 1995 China
69 - Imran Wolfenden 1996 USA
70 - Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia
71 - Han Nie 1995 China
72 - Kevin Geisen 1996 USA
73 - Young-Chan Cho 1995 South Korea
74 - Leif Hanson 1995 USA
75 - Nejc Stanek 1994 Slovenia
76 - Sam Wiswell 1994 USA
77 - Jun Tian 1992 China
DNS - Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan
DNS - Alexandre Pouye 1993 France
DNS - Jakub Antos 1994 Czech Republic
DNS - Adam Fellner 1993 Czech Republic
DNS - Carrington Pomeroy 1993 Canada

Info

What Universiade
Discipline Sprint C
Host Almaty
Nation Kazakhstan
Date Thursday 2.Feb 2017
Calendar 2016/2017