Sign in Sign up

Almaty

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 81 Valeriy Gontar 1993 Russia 25:12.0 25:12.0
2 88 Dmitriy Rostovtsev 1993 Russia 25:20.9 + 08.9
3 86 Alexandre Pouye 1993 France 25:33.8 + 21.8
4 67 Sergey Mikayelyan 1992 Armenia 25:49.4 + 37.4
5 71 Vitaliy Pukhkalo 1992 Kazakhstan 25:56.1 + 44.1
6 73 Miroslav Rypl 1992 Czech Republic 25:56.2 + 44.2
7 62 Kirill Vichuzhanin 1992 Russia 26:13.5 + 01:01.5
8 79 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan 26:19.6 + 01:07.6
9 65 Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan 26:22.0 + 01:10.0
10 56 Egor Berezin 1992 Russia 26:27.5 + 01:15.5
11 16 Jakub Psenicka 1991 Czech Republic 26:29.7 + 01:17.7
11 68 Rinat Mukhin 1994 Kazakhstan 26:29.7 + 01:17.7
13 78 Louis Schwartz 1995 France 26:31.8 + 01:19.8
14 84 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan 26:32.4 + 01:20.4
15 82 Naoto Baba 1996 Japan 26:39.0 + 01:27.0
16 60 Jakub Antos 1994 Czech Republic 26:49.3 + 01:37.3
17 53 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus 26:55.5 + 01:43.5
18 80 Roman Tarasov 1993 Russia 26:58.6 + 01:46.6
19 87 Loic Guigonnet 1992 France 26:58.9 + 01:46.9
20 66 Adam Fellner 1993 Czech Republic 27:01.6 + 01:49.6
21 74 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine 27:03.3 + 01:51.3
22 40 Miroslav Sulek 1993 Slovakia 27:03.8 + 01:51.8
23 70 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan 27:09.0 + 01:57.0
24 41 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 27:18.6 + 02:06.6
25 75 Jakub Gräf 1991 Czech Republic 27:18.8 + 02:06.8
26 59 Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine 27:20.7 + 02:08.7
27 69 Yuriy Gavrilov 1991 Russia 27:28.4 + 02:16.4
28 83 Tomoki Sato 1993 Japan 27:28.5 + 02:16.5
29 85 Mickael Philipot 1993 France 27:29.4 + 02:17.4
30 58 Toni Escher 1990 Germany 27:31.3 + 02:19.3
31 44 Reto Hammer 1992 Switzerland 27:32.5 + 02:20.5
32 51 Kjetil Andre Bjerkrheim 1993 Norway 27:35.6 + 02:23.6
33 63 Josua Strübel 1995 Germany 27:38.4 + 02:26.4
34 72 Akihito Uda 1995 Japan 27:39.6 + 02:27.6
35 77 Hikari Fujinoki 1993 Japan 27:39.8 + 02:27.8
36 45 Andrzej Pradziad 1994 Poland 27:40.8 + 02:28.8
37 57 Andriy Marchenko 1994 Ukraine 27:45.5 + 02:33.5
38 33 Christian Winker 1996 Germany 27:51.3 + 02:39.3
39 76 Jørgen Grav 1992 Norway 27:54.1 + 02:42.1
40 23 Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia 27:59.1 + 02:47.1
41 25 Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia 28:02.2 + 02:50.2
42 64 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus 28:02.5 + 02:50.5
43 47 Bartlomiej Rucki 1995 Poland 28:03.8 + 02:51.8
44 30 Mason Vincent 1995 USA 28:06.0 + 02:54.0
45 55 Takahiro Suzuki 1993 Japan 28:10.7 + 02:58.7
46 34 Simon Hammer 1994 Switzerland 28:15.3 + 03:03.3
47 54 Vladyslav Kopylov 1995 Ukraine 28:21.3 + 03:09.3
48 61 Oleksandr Chelenko 1995 Ukraine 28:23.6 + 03:11.6
49 3 Jordan Cascagnette 1991 Canada 28:24.3 + 03:12.3
50 9 Ole Hulbak 1994 Norway 28:24.4 + 03:12.4
51 49 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania 28:29.9 + 03:17.9
52 52 Hamza Dursun 1994 Turkey 28:30.5 + 03:18.5
53 42 Conor Thompson 1994 Canada 28:33.2 + 03:21.2
53 46 Vladyslav Litvin 1997 Ukraine 28:33.2 + 03:21.2
55 50 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus 28:36.0 + 03:24.0
56 19 Andreas Weishäupl 1992 Germany 28:36.3 + 03:24.3
57 35 Carrington Pomeroy 1993 Canada 28:36.9 + 03:24.9
58 22 William Dumas 1996 Canada 28:41.3 + 03:29.3
59 18 Gavin Shields 1994 Canada 28:42.1 + 03:30.1
60 28 Fabian Alraun 1991 Germany 28:42.3 + 03:30.3
61 14 Dawid Bril 1994 Poland 28:47.5 + 03:35.5
62 6 Han Nie 1995 China 28:48.9 + 03:36.9
63 39 Christian Friedrich 1997 Germany 28:50.2 + 03:38.2
64 29 Nick Montgomery 1993 Australia 28:55.4 + 03:43.4
65 24 Philippe Nicollier 1994 Switzerland 28:55.5 + 03:43.5
66 48 Aleh Chychykau 1996 Belarus 28:58.3 + 03:46.3
67 13 Emanuele Becchis 1993 Italy 28:59.3 + 03:47.3
68 43 Ömer Ayçiçek 1995 Turkey 29:00.5 + 03:48.5
69 26 Jonas Riseth 1994 Norway 29:13.5 + 04:01.5
70 20 Young-Chan Cho 1995 South Korea 29:17.0 + 04:05.0
71 36 Kacper Antolec 1996 Poland 29:24.3 + 04:12.3
72 8 Alessandro Carlet 1995 Italy 29:25.1 + 04:13.1
73 21 Will Timmons 1995 USA 29:30.1 + 04:18.1
74 11 Amarsanaa Baasansuren 1994 Mongolia 29:40.5 + 04:28.5
75 37 Geon-Yong Lee 1993 South Korea 29:51.3 + 04:39.3
76 2 Bendik Bang Pederson 1992 Norway 29:57.6 + 04:45.6
77 38 Alexis Morin 1993 Canada 29:59.5 + 04:47.5
78 4 Yunpengfei Du 1995 China 30:11.5 + 04:59.5
79 15 Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia 30:22.5 + 05:10.5
80 17 Sam Wiswell 1994 USA 30:44.4 + 05:32.4
81 32 Yeon-Ki Hong 1997 South Korea 30:45.3 + 05:33.3
82 12 Mitchell Hollman 1996 USA 31:03.2 + 05:51.2
83 27 Ho-Jin Lee 1995 South Korea 31:10.1 + 05:58.1
84 1 Kevin Geisen 1996 USA 31:53.4 + 06:41.4
85 5 Cameron Moore 1997 USA 32:22.1 + 07:10.1
86 10 Nejc Stanek 1994 Slovenia 34:26.6 + 09:14.6
87 7 Tariel Zharkymbaev 1996 Kyrgyzstan 35:09.0 + 09:57.0
DNF 31 Jae-Bong Lee 1994 South Korea

Info

What Universiade
Discipline 10 km C
Host Almaty
Nation Kazakhstan
Date Monday 30.Jan 2017
Calendar 2016/2017