Sign in Sign up

Yabuli

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 7 Artem Zhmurko 1985 Russia 1:27:00.7 1:27:00
2 6 Petr Novak 1982 Czech Republic 1:27:04.5 + 03
3 4 Ilya Mashkov 1981 Russia 1:27:05.6 + 04
4 2 Egor Sorin 1985 Russia 1:27:12.9 + 12
5 14 Keishin Yoshida 1987 Japan 1:27:13.9 + 13
6 3 Alexey Chernousov 1984 Russia 1:28:07.2 + 01:06
7 1 Nikolay Khokhryakov 1985 Russia 1:28:33.8 + 01:33
8 8 Roman Chekalkin 1985 Russia 1:28:44.1 + 01:43
9 13 Jan Rykr 1987 Czech Republic 1:29:21.9 + 02:21
10 33 Ivan Drobyazko 1986 Kazakhstan 1:29:24.3 + 02:23
11 15 Martin Johansson 1984 Sweden 1:29:30.4 + 02:29
12 9 Vaclav Kupilik 1985 Czech Republic 1:30:16.0 + 03:15
13 10 Luca Orlandi 1984 Italy 1:30:23.7 + 03:22
14 29 Mikito Tachizaki 1988 Japan 1:30:30.1 + 03:29
15 30 Jan Hamr 1986 Czech Republic 1:31:38.0 + 04:37
16 27 Joakim Engström 1986 Sweden 1:31:38.0 + 04:37
17 75 Vitaliy Alexandrov 1988 Kazakhstan 1:31:40.4 + 04:39
18 16 Masaya Kimura 1986 Japan 1:31:42.7 + 04:41
19 26 Vasyl Koval 1988 Ukraine 1:32:21.4 + 05:20
20 18 Vincent Duchene 1983 France 1:32:22.4 + 05:21
21 58 Yevgeniy Safonov 1985 Kazakhstan 1:32:31.7 + 05:30
22 68 Song Jia 1990 China 1:32:51.7 + 05:50
23 17 Mikalai Parcheuski 1982 Belarus 1:32:53.8 + 05:53
24 59 Alexandr Sichkarev 1988 Kazakhstan 1:32:58.8 + 05:58
25 24 Martti Himma 1986 Estonia 1:33:48.9 + 06:48
26 28 Ioseba Rojo 1988 Spain 1:34:18.0 + 07:17
27 70 Peter Ziska 1987 Slovakia 1:34:20.3 + 07:19
28 23 Ivan Bilosyuk 1984 Ukraine 1:34:24.8 + 07:24
29 66 Andriy Mashko 1987 Ukraine 1:34:30.1 + 07:29
30 36 Mykola Kryvchenko 1989 Ukraine 1:34:53.2 + 07:52
31 34 Oleksiy Shvidkiy 1986 Ukraine 1:35:04.4 + 08:03
32 61 Igor Iakymenko 1988 Ukraine 1:35:05.0 + 08:04
33 45 Ihar Maiseyenka 1988 Belarus 1:35:06.9 + 08:06
34 67 Kamil Fundanicz 1986 Poland 1:35:08.0 + 08:07
35 48 Ed McCarthy 1984 Canada 1:35:20.7 + 08:19
36 39 Emilien Buisson 1987 France 1:36:34.9 + 09:34
37 37 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 1:36:52.8 + 09:52
38 41 Jöri Kindschi 1986 Switzerland 1:37:10.8 + 10:10
39 40 Yauheni Tserashkevich 1987 Belarus 1:37:59.8 + 10:59
40 53 Jeong-Min Kim 1986 South Korea 1:38:15.8 + 11:15
41 72 Massimiliano Gioia 1988 Italy 1:38:23.1 + 11:22
42 46 Gavin Hamilton 1984 Canada 1:38:39.5 + 11:38
43 57 Carl Steudler 1985 Canada 1:38:43.5 + 11:42
44 62 Tsihon Korsakov 1986 Belarus 1:39:24.8 + 12:24
45 65 Bian Wenyou 1985 China 1:39:35.2 + 12:34
46 31 Jan Krska 1986 Czech Republic 1:39:53.0 + 12:52
47 51 Ewan Watson 1987 Australia 1:40:28.2 + 13:27
48 49 Philip Furrer 1983 Switzerland 1:40:50.9 + 13:50
49 52 Thomas Ebner 1986 Austria 1:41:13.0 + 14:12
50 55 Nils Lokken 1987 Canada 1:42:08.0 + 15:07
51 69 Simon Beaudet 1985 Canada 1:44:27.2 + 17:26
52 60 Glauco Pizzutto 1988 Italy 1:45:16.9 + 18:16
53 35 Piet Heer 1990 Switzerland 1:45:17.9 + 18:17
54 47 Sandis Kemers 1985 Latvia 1:45:18.0 + 18:17
55 56 Inigo Macias 1989 Spain 1:45:42.5 + 18:41
56 74 Erdenechimeg Barkhuu 1986 Mongolia 1:47:38.1 + 20:37
57 78 Baatar Batdorj 1988 Mongolia 1:51:13.4 + 24:12
58 76 Pavels Ribakovs 1989 Latvia 1:52:54.0 + 25:53
DNS 21 Thomas Grader 1989 Austria
DNS 43 Wojciech Biskup 1986 Poland
DNS 44 Krysztof Stec 1989 Poland
DNS 64 Wan Xia 1981 China
DNS 73 Simon Flower 1988 Australia
DNF 11 Mariusz Michalek 1987 Poland
DNF 12 Håkan Löfström 1984 Sweden
DNF 19 Kouhei Shimizu 1989 Japan
DNF 20 Lukas Hechl 1984 Austria
DNF 22 Madis Vaikmaa 1985 Estonia
DNF 25 Peter Mlynar 1988 Slovakia
DNF 32 Aliaksandr Ionenkau 1986 Belarus
DNF 38 Louis Deschamps 1987 France
DNF 42 Wenqiang Dong 1977 China
DNF 5 Fredrik Karlsson 1985 Sweden
DNF 50 Hu Zhou 1989 China
DNF 54 Sun Qinghai 1988 China
DNF 63 Simon Spencer 1989 Great Britain
DNF 71 Guntars Namsons 1988 Latvia
DNF 77 Bayaraa Gerelt-Do 1985 Mongolia

Info

What Universiade
Discipline 30 km C Mass Start
Host Yabuli
Nation China
Date Friday 27.Feb 2009
Calendar 2008/2009