Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - Štrbské Pleso
Cross-Country, Universiade, Sunday 25.Jan 2015, Slovakia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
14
Larkov
Andrey
1989
Russia
2
2
Gafarov
Anton
1987
Russia
3
9
Shakirzianov
Raul
1989
Russia
4
1
Starega
Maciej
1990
Poland
5
16
Herburger
Aurelius
1990
Austria
6
10
Chanavat
Lucas
1994
France
7
3
Stadlober
Luis
1991
Austria
8
5
Bellingham
Philip
1991
Australia
9
7
Valiakhmetov
Ravil
1989
Russia
10
8
Feller
Andrey
1988
Russia
11
12
Ragozin
Roman
1993
Kazakhstan
12
18
Guigonnet
Loic
1992
France
13
6
Miyazawa
Hiroyuki
1991
Japan
14
21
Rakhimbayev
Daulet
1992
Kazakhstan
15
24
Olex
Max
1989
Germany
16
4
Motor
Konrad
1993
Poland
17
11
Bondarenko
Yevgeniy
1991
Kazakhstan
18
23
Grav
Jørgen
1992
Norway
19
26
Segec
Andrej
1994
Slovakia
20
29
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
21
13
Semikov
Ilia
1993
Russia
22
15
Perekhoda
Ruslan
1987
Ukraine
23
19
Maka
Daniel
1992
Czechia
24
27
Uda
Takatsugu
1991
Japan
25
30
Watson
Callum
1989
Australia
26
17
Antolec
Jan
1990
Poland
27
20
Qinghai
Sun
1988
China
28
22
Ligocki
Mateusz
1991
Poland
29
25
Sato
Tomoki
1993
Japan
30
28
Starostin
Mark
1990
Kazakhstan
31
-
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
32
-
Ishikawa
Kentaro
1994
Japan
33
-
Spiess
Philipp
1994
Switzerland
34
-
Urgela
Erik
1993
Slovakia
35
-
Kapso
Martin
1991
Slovakia
36
-
Bachl
Philipp
1989
Austria
37
-
Reistad
Petter
1994
Norway
38
-
Michalovsky
Rudolf
1992
Slovakia
39
-
Panisi
Gilberto
1994
Italy
40
-
Pfab
Johannes
1990
Germany
41
-
Hammer
Reto
1992
Switzerland
42
-
Thorstensen
Erik Lippestad
1994
Norway
43
-
Du Pasquier
Arnaud
1992
Switzerland
44
-
Bursill
Jackson
1993
Australia
45
-
Yaremenko
Kostyantyn
1994
Ukraine
46
-
Jakeliunas
Lukas
1992
Lithuania
47
-
Dursun
Hamza
1994
Turkey
48
-
Antonsen
Vegard
1994
Norway
49
-
Brunn
David
1991
Slovakia
50
-
Maruha
Pavel
1990
Belarus
51
-
Weishäupl
Andreas
1992
Germany
52
-
Szabo
Milan
1990
Hungary
53
-
Shang
Jincai
1993
China
54
-
Marchyshak
Ivan
1996
Ukraine
55
-
Becchis
Emanuele
1993
Italy
56
-
Jaama
Mattis
1992
Estonia
57
-
Giovine
Dario
1992
Italy
58
-
Polluste
Mart Kevin
1994
Estonia
59
-
Tkachenko
Nikita
1992
Kazakhstan
60
-
Strolia
Tautvydas
1995
Lithuania
61
-
Nikander
Aku
1990
Finland
62
-
Nassar
Martin
1993
Estonia
63
-
Zhao
Dalong
1989
China
64
-
Hwang
Jun-Ho
1993
South Korea
65
-
Solberg
Petter
1994
Norway
66
-
Byambadorj
Bold
1991
Mongolia
67
-
Ha
Tae-Bok
1992
South Korea
68
-
Kim
Eun-Ho
1996
South Korea
69
-
Drusys
Jaunius
1995
Lithuania
70
-
Ates
Savas
1995
Turkey
71
-
Bochanski
Kyle
1991
USA
72
-
Baasansuren
Amarsanaa
1994
Mongolia
73
-
Kim
Min-Uk
1993
South Korea
74
-
Noren
Ben
1991
USA
75
-
Mosconi
Pietro
1993
Italy
76
-
Marchenko
Andriy
1994
Ukraine
77
-
Otgondavaa
Gantulga
1994
Mongolia
78
-
Batmunkh
Achbadrakh
1994
Mongolia
79
-
Vignaroli
Taylor
1993
USA
80
-
Wiswell
Sam
1994
USA
81
-
Lee
Ho-Jin
1995
South Korea
82
-
Cho
Yong-Jin
1996
South Korea
83
-
Solvang
Sindre
1993
USA
DNS
-
Hough
Nathaniel
1992
USA