Sign in Sign up

Beitostølen

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 10-1 Øyvind Moen Fjeld 1988 Kjelsås IL 23:28.8 23:28
1 10-2 Eirik Brandsdal 1986 Kjelsås IL 23:28.8 23:28
2 2-1 Andrew Musgrave 1990 Røa IL 23:29.8 + 00
2 2-2 Martin Johnsrud Sundby 1984 Røa IL 23:29.8 + 00
3 5-1 Morten Eide Pedersen 1987 Lillehammer Skiklub 23:32.6 + 03
3 5-2 Martin Løwstrøm Nyenget 1992 Lillehammer Skiklub 23:32.6 + 03
4 4-1 Didrik Tønseth 1991 Byåsen IL 24:05.5 + 36
4 4-2 Fredrik Riseth 1995 Byåsen IL 24:05.5 + 36
5 6-1 Tomas Northug 1990 Strindheim IL 24:46.5 + 01:17
5 6-2 Petter Northug 1986 Strindheim IL 24:46.5 + 01:17
6 24-1 Emil Intelhus Brøto 1998 Gol IL 24:49.0 + 01:20
6 24-2 Pål Golberg 1990 Gol IL 24:49.0 + 01:20
7 1-1 Simen Hegstad Krüger 1993 Lyn Ski 24:56.2 + 01:27
7 1-2 Hans Christer Holund 1989 Lyn Ski 24:56.2 + 01:27
8 15-1 Kasper Stadaas 1994 IL Heming 25:11.7 + 01:42
8 15-2 Jørgen Grav 1992 Norway 25:11.7 + 01:42
9 21-1 Anders Gløersen 1986 Rustad IL 25:31.9 + 02:03
9 21-2 Lars Sørensen 1998 Rustad IL 25:31.9 + 02:03
10 34-1 Christian Magnus Hjelde 1997 Konnerud IL 25:37.1 + 02:08
10 34-2 Petter Bergmann 1998 Konnerud IL 25:37.1 + 02:08
11 17-1 Eirik Lorentsen 1988 Henning Skilag Semifinal + Semifin
11 17-2 Daniel Myrmæl Helgestad 1987 Henning Skilag Semifinal + Semifin
12 18-1 Krister Aaen Pedersen 1994 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifin
12 18-2 Håvard Solås Taugbøl 1993 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifin
13 8-1 Thomas Albertsen Dahlen 1991 IL Varden Semifinal + Semifin
13 8-2 Emil Iversen 1991 IL Varden Semifinal + Semifin
14 12-1 Alexander Dyrberg Ek 1993 Bærums Verk Hauger Idrettsforening Semifinal + Semifin
14 12-2 Sindre Bjørnestad Skar 1992 Bærums Verk Hauger Idrettsforening Semifinal + Semifin
15 32-1 Håkon Hjelstuen 1992 Lyn Ski Semifinal + Semifin
15 32-2 Vegard Vinje 1991 Lyn Ski Semifinal + Semifin
16 28-1 Eirik Asdøl 1993 Bærums Verk Hauger Idrettsforening Semifinal + Semifin
16 28-2 Erik Lippestad Thorstensen 1994 Bærums Verk Hauger Idrettsforening Semifinal + Semifin
17 13-1 Torstein Bu 1995 Førde IL Semifinal + Semifin
17 13-2 Gjøran Tefre 1994 Førde IL Semifinal + Semifin
18 11-1 Thomas Ekren 1995 Strindheim IL Semifinal + Semifin
18 11-2 Even Northug 1995 Strindheim IL Semifinal + Semifin
19 16-1 Erik Bøe 1996 Lyn Ski Semifinal + Semifin
19 16-2 Henrik Bakke 1992 Lyn Ski Semifinal + Semifin
20 25-1 Daniel Strand 1982 Norway Semifinal + Semifin
20 25-2 Finn Hågen Krogh 1990 Tverrelvdalen IL Semifinal + Semifin
21 35-1 Eivind Romberg Kvaale 1994 Høydalsmo IL Semifinal + Semifin
21 35-2 Ånund Lid Byggland 1990 Høydalsmo IL Semifinal + Semifin
22 33-1 Vetle Thyli 1989 Raufoss IL Semifinal + Semifin
22 33-2 Thomas Stangjordet 1999 Norway Semifinal + Semifin
23 7-1 Anders Tettli Rennemo 1988 Henning Skilag Semifinal + Semifin
23 7-2 Andreas Myran Steen 1988 Leksvik IL Semifinal + Semifin
24 29-1 Mats Iversen 1993 IL Varden Semifinal + Semifin
24 29-2 Truls Torvik 1994 IL Varden Semifinal + Semifin
25 40-1 Eirik Bergene Aabrekk 1998 IL Runar Semifinal + Semifin
25 40-2 Nikolai Myrvang Olsen 1996 Norway Semifinal + Semifin
26 23-1 Jonas Austad 1996 Henning Skilag Semifinal + Semifin
26 23-2 Ole-Marius Bach 1988 Henning Skilag Semifinal + Semifin
27 37-1 Sivert Grøtan Eriksen 1995 Byåsen IL Semifinal + Semifin
27 37-2 Sigurd Rønning 1997 Vikersund IF Semifinal + Semifin
28 45-1 Erlend Widerøe Hennig 1993 Hjelmeland Idrettslag Semifinal + Semifin
28 45-2 Tobias Topp Sandvik 1998 Hjelmeland Idrettslag Semifinal + Semifin
29 19-1 Cole Morgan 1994 USA Semifinal + Semifin
29 19-2 John Hegman 1994 USA Semifinal + Semifin
30 38-1 Petter Torås Halseth 1988 Henning Skilag Semifinal + Semifin
30 38-2 Sondre Hynne 1999 Norway Semifinal + Semifin
31 31-1 Johan Sørum Gangsø 1996 Gran IL Semifinal + Semifin
31 31-2 Petter Rinde Øverland 1992 Gran IL Semifinal + Semifin
32 26-1 Magnus Lian Aarrestad 1995 Sandnes IL Semifinal + Semifin
32 26-2 Simen Vestly Sirevåg 1992 Norway Semifinal + Semifin
33 42-1 Patrick Fossum Kristoffersen 1998 Gjerdrum IL Semifinal + Semifin
33 42-2 Mats Kobbersletten Jensen 1998 Gjerdrum IL Semifinal + Semifin
34 44-1 Kristian Glasius Hegg 1998 Norway Semifinal + Semifin
34 44-2 Marius Backe 1997 Norway Semifinal + Semifin
35 36-1 Erling Engesvold Flataker 1995 Hommelvik IL Semifinal + Semifin
35 36-2 Sindre Øwre Haugan 1995 Hommelvik IL Semifinal + Semifin
36 41-1 Svein Odland 1998 Norway Semifinal + Semifin
36 41-2 Bjørn Sundvor - Norway Semifinal + Semifin
37 43-1 Andreas Finni Magnussen 1998 Nittedal IL Semifinal + Semifin
37 43-2 Karl Hallberg Ringstad 1999 Norway Semifinal + Semifin
38 48-1 Fredrik Wøien Hesselberg 1999 Norway Semifinal + Semifin
38 48-2 Anders Johan Rogne 1999 Norway Semifinal + Semifin
39 46-1 Erik Koppervik Christiansen 1999 Norway Semifinal + Semifin
39 46-2 Sindre Holm 1999 Norway Semifinal + Semifin
40 47-1 Torjus Loen 1999 Norway Semifinal + Semifin
40 47-2 Marius Buskenes Ringstad 1999 Norway Semifinal + Semifin
DNS 14-1 Simen Lanes 1991 Oseberg Skilag Semifinal
DNS 14-2 Eirik Mysen 1993 Oseberg Skilag Semifinal
DNS 20-1 Thomas Hjalmar Westgård 1995 Steinkjer Skiklubb Semifinal
DNS 20-2 Pål Trøan Aune 1992 Steinkjer Skiklubb Semifinal
DNS 22-1 Jørgen Borgersen 1995 Bækkelagets SK Semifinal
DNS 22-2 Sondre Turvoll Fossli 1993 Hokksund IL Semifinal
DNS 3-1 Magnus Stensås 1993 Tydal IL Semifinal
DNS 3-2 Niklas Dyrhaug 1987 Tydal IL Semifinal
DNS 30-1 Eivind Bakkene 1990 Øystre Slidre IL Semifinal
DNS 30-2 Vegard Kjøs Egge 1988 Norway Semifinal
DNS 9-1 Vebjørn Turtveit 1994 Voss IL Semifinal
DNS 9-2 Sjur Røthe 1988 Voss IL Semifinal
What National Championship
Discipline Team Sprint C
Host Beitostølen
Nation Norway
Date Thursday 31.Mar 2016
Calendar 2015/2016