Log in Sign up

Râșnov

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 10 Johannes Høsflot Klæbo 1996 Norway 28:57.8 28:57
2 51 Magnus Kim 1998 South Korea 29:09.0 + 11
3 19 Lauri Lepistö 1996 Finland 29:23.2 + 25
4 6 Beda Klee 1996 Switzerland 29:29.1 + 31
5 7 Janosch Brugger 1997 Germany 29:32.6 + 34
6 20 Thomas Bucher-Johannessen 1997 Norway 29:42.2 + 44
7 21 Lauri Gummerus 1996 Finland 29:44.6 + 46
8 17 Michal Novak 1996 Czech Republic 29:52.1 + 54
9 1 Viktor Thorn 1996 Sweden 29:54.6 + 56
10 34 Kaarel Kasper Korge 1996 Estonia 29:55.2 + 57
11 5 Alexander Bolshunov 1996 Russia 29:59.9 + 01:02
12 15 Mattis Stenshagen 1996 Norway 30:00.2 + 01:02
13 25 Gian Flurin Pfäffli 1996 Switzerland 30:06.2 + 01:08
14 41 Aleksi Parttimaa 1997 Finland 30:10.1 + 01:12
15 4 Andrey Sobakarev 1996 Russia 30:10.8 + 01:12
16 38 Alfred Buskqvist 1996 Sweden 30:14.5 + 01:16
17 9 Marino Capelli 1996 Switzerland 30:19.0 + 01:21
18 46 Jon Rolf Skamo Hope 1998 Norway 30:19.9 + 01:22
19 2 Ivan Yakimushkin 1996 Russia 30:23.8 + 01:25
20 12 Dajan Danuser 1996 Switzerland 30:24.7 + 01:26
21 8 Jules Lapierre 1996 France 30:28.7 + 01:30
22 22 Paolo Ventura 1996 Italy 30:29.1 + 01:31
23 40 Andriy Orlyk 1998 Ukraine 30:31.5 + 01:33
24 44 Felix Daudert 1997 Germany 30:32.1 + 01:34
25 39 Naoto Baba 1996 Japan 30:35.7 + 01:37
26 23 Dominik Bury 1996 Poland 30:43.6 + 01:45
27 28 Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan 30:45.2 + 01:47
28 27 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan 30:50.1 + 01:52
29 32 Vincent Waller 1996 Germany 30:50.9 + 01:53
29 36 Giacomo Gabrielli 1996 Italy 30:50.9 + 01:53
31 24 Marcus Fredriksson 1996 Sweden 30:54.9 + 01:57
32 35 Daniele Serra 1996 Italy 30:57.1 + 01:59
33 14 Martin Collet 1997 France 30:57.5 + 01:59
33 52 Turo Sipilä 1997 Finland 30:57.5 + 01:59
35 59 Cully Brown 1996 USA 30:59.7 + 02:01
36 33 Camille Laude 1998 France 31:02.9 + 02:05
37 3 Ivan Kirillov 1996 Russia 31:03.1 + 02:05
38 47 Benjamin Crv 1996 Slovenia 31:12.0 + 02:14
39 18 Mikael Abram 1996 Italy 31:14.1 + 02:16
40 11 Filip Danielsson 1996 Sweden 31:17.5 + 02:19
41 30 Richard Leupold 1997 Germany 31:18.6 + 02:20
42 66 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan 31:19.4 + 02:21
43 13 Ian Torchia 1996 USA 31:19.9 + 02:22
44 58 Petr Pilz 1996 Czech Republic 31:27.8 + 02:29
45 57 Jan Koristek 1996 Slovakia 31:29.1 + 02:31
46 55 Ryan Jackson 1997 Canada 31:30.6 + 02:32
47 16 Irineu Esteve Altimiras 1996 Andorra 31:32.9 + 02:35
48 65 Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan 31:55.2 + 02:57
49 67 Ondrej Dudek 1996 Czech Republic 31:56.8 + 02:58
50 53 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 31:59.1 + 03:01
51 61 Karel Machac 1997 Czech Republic 31:59.2 + 03:01
52 43 Antoine Blais 1997 Canada 32:03.0 + 03:05
53 54 Martin Luts 1997 Estonia 32:05.4 + 03:07
54 50 Thomas O'Harra 1996 USA 32:07.6 + 03:09
55 68 Yuji Homma 1996 Japan 32:16.7 + 03:18
56 48 Joey Foster 1996 Canada 32:22.3 + 03:24
57 60 Janez Lampic 1996 Slovenia 32:26.3 + 03:28
58 42 Taisei Goto 1998 Japan 32:34.2 + 03:36
59 62 Michael Föttinger 1997 Austria 32:35.4 + 03:37
60 64 Hyuga Otaki 1998 Japan 32:36.1 + 03:38
61 49 Philipp Leodolter 1997 Austria 32:40.9 + 03:43
62 82 Yauhen Bazyleu 1996 Belarus 32:43.3 + 03:45
63 71 James Clugnet 1996 Great Britain 32:49.4 + 03:51
64 63 Karl Erik Rabakukk 1997 Estonia 32:49.8 + 03:51
65 70 Henry Harmeyer 1997 USA 32:50.4 + 03:52
66 69 Michael Biedermann 1996 Liechtenstein 32:50.9 + 03:53
67 29 Philippe Boucher 1997 Canada 32:59.0 + 04:01
68 79 Siarhei Budahouski 1996 Belarus 33:25.0 + 04:27
69 75 Hunor Gego 1996 Romania 33:39.0 + 04:41
70 72 Wojciech Fojcik 1997 Poland 33:50.7 + 04:52
71 74 Mikita Maslouski 1996 Belarus 33:52.5 + 04:54
72 80 Uladzislau Zhvikau 1996 Belarus 33:53.4 + 04:55
73 78 Yevgenii Holovan 1997 Ukraine 33:57.1 + 04:59
74 26 Benjamin Moser 1997 Austria 33:59.0 + 05:01
75 45 Stepan Terentjev 1996 Lithuania 34:02.7 + 05:04
76 84 Rico Jaanipere 1997 Estonia 34:21.5 + 05:23
77 76 Yan Kostruba 1999 Ukraine 34:21.6 + 05:23
78 89 Lyubomir Paparkov 1998 Bulgaria 34:52.1 + 05:54
79 88 Simeon Ognyanov 1999 Bulgaria 34:57.1 + 05:59
80 77 Patryk Borkowski 1997 Poland 35:24.3 + 06:26
81 85 Deividas Klisevicius 1997 Lithuania 35:25.9 + 06:28
82 86 Martin Penchev 1998 Bulgaria 36:01.4 + 07:03
83 83 Amed Oglago 1998 Turkey 36:25.4 + 07:27
84 73 Dmytro Kot 1998 Ukraine 37:08.9 + 08:11
85 81 Cihan Talay 1996 Turkey 37:24.1 + 08:26
86 91 Luka Ribaric 1997 Croatia 37:50.1 + 08:52
87 93 Iulian Ababei 1999 Romania 37:56.9 + 08:59
88 92 Soma Gyallai 1997 Hungary 38:00.6 + 09:02
89 90 Duncan Gibb 1997 Great Britain 38:07.5 + 09:09
DSQ 56 Marti Vigo del Arco 1997 Spain
DNS 87 Ömer Dogan 1997 Turkey
DNF 31 Tobias Riedlsperger 1996 Austria
DNF 37 Matis Bouscarra Gaubert 1997 France
DNF 94 Balint Jozsef Varga 1998 Hungary
What VM-Jr 2016
Discipline 10 km C
Host Râșnov
Nation Romania
Date Tuesday 23.Feb 2016
Calendar 2015/2016