Log in Sign up

Nové Město

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 1-1 Sjur Røthe 1988 Norway 1:08:29.0 1:08:29
1 1-2 Martin Johnsrud Sundby 1984 Norway 1:08:29.0 1:08:29
1 1-3 Mathias Rundgreen 1991 Norway 1:08:29.0 1:08:29
1 1-4 Finn Hågen Krogh 1990 Norway 1:08:29.0 1:08:29
2 2-1 Evgeniy Belov 1990 Russia 1:08:35.0 + 06
2 2-2 Alexander Legkov 1983 Russia 1:08:35.0 + 06
2 2-3 Alexey Chervotkin 1995 Russia 1:08:35.0 + 06
2 2-4 Sergey Ustiugov 1992 Russia 1:08:35.0 + 06
3 4-1 Dietmar Nöckler 1988 Italy 1:09:23.3 + 54
3 4-2 Francesco De Fabiani 1993 Italy 1:09:23.3 + 54
3 4-3 Roland Clara 1982 Italy 1:09:23.3 + 54
3 4-4 Federico Pellegrino 1990 Italy 1:09:23.3 + 54
4 6-1 Andreas Katz 1988 Germany 1:09:23.6 + 54
4 6-2 Jonas Dobler 1991 Germany 1:09:23.6 + 54
4 6-3 Florian Notz 1992 Germany 1:09:23.6 + 54
4 6-4 Thomas Bing 1990 Germany 1:09:23.6 + 54
5 16-1 Per Kristian Nygård 1987 Norway 1:09:23.6 + 54
5 16-2 Martin Løwstrøm Nyenget 1992 Norway 1:09:23.6 + 54
5 16-3 Simen Hegstad Krüger 1993 Norway 1:09:23.6 + 54
5 16-4 Anders Gløersen 1986 Norway 1:09:23.6 + 54
6 5-1 Jonas Baumann 1990 Switzerland 1:09:27.5 + 58
6 5-2 Ueli Schnider 1990 Switzerland 1:09:27.5 + 58
6 5-3 Curdin Perl 1984 Switzerland 1:09:27.5 + 58
6 5-4 Toni Livers 1983 Switzerland 1:09:27.5 + 58
7 3-1 Jean Marc Gaillard 1980 France 1:09:28.4 + 59
7 3-2 Maurice Manificat 1986 France 1:09:28.4 + 59
7 3-3 Clement Parisse 1993 France 1:09:28.4 + 59
7 3-4 Robin Duvillard 1983 France 1:09:28.4 + 59
8 11-1 Scott Patterson 1992 USA 1:09:42.6 + 01:13
8 11-2 Erik Bjornsen 1991 USA 1:09:42.6 + 01:13
8 11-3 Noah Hoffman 1989 USA 1:09:42.6 + 01:13
8 11-4 Simeon Hamilton 1987 USA 1:09:42.6 + 01:13
9 9-1 Graeme Killick 1989 Canada 1:09:44.1 + 01:15
9 9-2 Devon Kershaw 1982 Canada 1:09:44.1 + 01:15
9 9-3 Len Valjas 1988 Canada 1:09:44.1 + 01:15
9 9-4 Knute Johnsgaard 1992 Canada 1:09:44.1 + 01:15
10 8-1 Juho Mikkonen 1990 Finland 1:10:28.5 + 01:59
10 8-2 Perttu Hyvärinen 1991 Finland 1:10:28.5 + 01:59
10 8-3 Lari Lehtonen 1987 Finland 1:10:28.5 + 01:59
10 8-4 Martti Jylhä 1987 Finland 1:10:28.5 + 01:59
11 12-1 Martin Jaks 1986 Czech Republic 1:10:38.0 + 02:09
11 12-2 Lukas Bauer 1977 Czech Republic 1:10:38.0 + 02:09
11 12-3 Michal Novak 1996 Czech Republic 1:10:38.0 + 02:09
11 12-4 Petr Knop 1994 Czech Republic 1:10:38.0 + 02:09
12 7-1 Jens Burman 1994 Sweden 1:10:47.3 + 02:18
12 7-2 Simon Andersson 1991 Sweden 1:10:47.3 + 02:18
12 7-3 Martin Johansson 1984 Sweden 1:10:47.3 + 02:18
12 7-4 Carl Quicklund 1992 Sweden 1:10:47.3 + 02:18
13 18-1 Sergey Turychev 1985 Russia 1:10:47.3 + 02:18
13 18-2 Mikhail Devjatiarov Jr. 1985 Russia 1:10:47.3 + 02:18
13 18-3 Andrey Melnichenko 1992 Russia 1:10:47.3 + 02:18
13 18-4 Gleb Retivykh 1991 Russia 1:10:47.3 + 02:18
14 10-1 Alexey Poltoranin 1987 Kazakhstan 1:11:55.7 + 03:26
14 10-2 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan 1:11:55.7 + 03:26
14 10-3 Rinat Mukhin 1994 Kazakhstan 1:11:55.7 + 03:26
14 10-4 Yevgeniy Velichko 1987 Kazakhstan 1:11:55.7 + 03:26
15 17-1 Ales Razym 1986 Czech Republic 1:13:08.7 + 04:39
15 17-2 Miroslav Rypl 1992 Czech Republic 1:13:08.7 + 04:39
15 17-3 Jakub Gräf 1991 Czech Republic 1:13:08.7 + 04:39
15 17-4 Jonas Bestak 1995 Czech Republic 1:13:08.7 + 04:39
16 15-1 Andreas Veerpalu 1994 Estonia 1:14:01.2 + 05:32
16 15-2 Raido Ränkel 1990 Estonia 1:14:01.2 + 05:32
16 15-3 Alvar Johannes Alev 1993 Estonia 1:14:01.2 + 05:32
16 15-4 Karel Tammjärv 1989 Estonia 1:14:01.2 + 05:32
17 19-1 Jakub Antos 1994 Czech Republic Lapped + Lapp
17 19-2 Adam Fellner 1993 Czech Republic Lapped + Lapp
17 19-3 Ondrej Dudek 1996 Czech Republic Lapped + Lapp
17 19-4 Petr Pilz 1996 Czech Republic Lapped + Lapp
18 13-1 Maciej Starega 1990 Poland Lapped + Lapp
18 13-2 Jan Antolec 1990 Poland Lapped + Lapp
18 13-3 Dominik Bury 1996 Poland Lapped + Lapp
18 13-4 Pawel Klisz 1992 Poland Lapped + Lapp
DNS 14-1 Dominik Baldauf 1992 Austria
DNS 14-2 Bernhard Tritscher 1988 Austria
DNS 14-3 Max Hauke 1992 Austria
DNS 14-4 Johannes Fabian Kattnig 1994 Austria
What World Cup
Discipline 4x7.5 km Relay
Host Nové Město
Nation Czech Republic
Date Sunday 24.Jan 2016
Calendar 2015/2016

Manager

1 Uståsen
2 Green Bullet Cycling
3 Cycling lions
4 Team Bakkmus
4 Team Ola