Sign in Sign up

Gålå

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 59 Marit Bjørgen 1980 Rognes IL 1:24:22.7 1:24:22
2 52 Kari Øyre Slind 1991 Oppdal IL 1:28:36.6 + 04:13
3 65 Kathrine Rolsted Harsem 1989 IL Varden 1:28:42.1 + 04:19
4 64 Tiril Udnes Weng 1996 Nes Ski 1:30:03.8 + 05:41
5 56 Thea Krokan Murud 1994 Roterud IL 1:30:24.5 + 06:01
6 44 Berit Mogstad 1993 Strindheim IL 1:30:30.3 + 06:07
7 54 Anna Svendsen 1990 Tromsø Skiklubb 1:30:53.8 + 06:31
8 62 Silje Øyre Slind 1988 Oppdal IL 1:31:00.9 + 06:38
9 53 Lotta Udnes Weng 1996 Nes Ski 1:31:06.7 + 06:43
10 60 Anne Kjersti Kalvå 1992 Lundamo IL 1:32:01.5 + 07:38
11 50 Marthe Bjørnsgaard 1993 Lillehammer Skiklub 1:32:49.7 + 08:26
12 57 Guro Bostad 1996 Strindheim IL 1:33:45.7 + 09:22
13 48 Berthe Annette Svenkerud 1985 Kvaløysletta Skilag 1:33:50.2 + 09:27
14 61 Marte Skaanes 1996 Strindheim IL 1:33:58.0 + 09:35
15 63 Amalie Håkonsen Ous 1996 Nes Ski 1:34:08.2 + 09:45
16 39 Marthe Kristine Hafsahl Karset 1985 Vang Skiløperforening 1:34:18.0 + 09:55
17 55 Julie Myhre 1996 Byåsen IL 1:34:25.3 + 10:02
18 30 Magni Smedås 1995 IL Nansen 1:34:45.3 + 10:22
19 13 Marion Rønning Huber 1991 Tynset IF 1:34:48.3 + 10:25
20 49 Emilie Fleten 1992 Gol IL 1:35:41.1 + 11:18
21 31 Jogscha Abderhalden 1996 Byåsen IL 1:36:01.8 + 11:39
22 2 Marit Vala 1990 NTNUI 1:36:06.8 + 11:44
23 7 Karoline Wollan 1995 Byåsen IL 1:36:14.1 + 11:51
24 51 Silje Theodorsen 1994 Kvaløysletta Skilag 1:36:40.9 + 12:18
25 6 Hilde Eide 1996 Øystre Slidre IL 1:37:15.8 + 12:53
26 58 Mari Eide 1989 Øystre Slidre IL 1:37:40.3 + 13:17
27 5 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Fossum IF 1:38:08.4 + 13:45
28 66 Ingrid Mathisen 1996 Fauske IL Ski 1:38:08.4 + 13:45
29 36 Ane Appelkvist Stenseth 1995 Grong IL 1:38:24.7 + 14:01
30 24 Hege Djukastein 1994 Bulken IL 1:38:26.0 + 14:03
31 37 Elise Røer Drabløs 1995 Bækkelagets SK 1:38:45.1 + 14:22
32 43 Renate Bergset Tjetland 1994 Gjesdal IL 1:39:02.8 + 14:40
33 35 Hilde Espnes 1994 Senja Ski 1:39:48.6 + 15:25
34 40 Johanne Larsen 1996 Lillehammer Skiklub 1:40:09.6 + 15:46
35 9 Elise Langkaas 1995 Bærums Verk Hauger Idrettsforening 1:40:22.0 + 15:59
36 27 Marie Renee Sørum Gangsø 1994 Svea Skilag 1:40:37.9 + 16:15
37 12 Bertine Thorsnes Lefdal 1996 IL Bjørn 1:41:05.8 + 16:43
38 3 Tove Andersen 1977 Rustad IL 1:41:29.2 + 17:06
39 45 Anna Emilie Kant 1995 Hernes IL 1:41:29.6 + 17:06
40 8 Barbro Sætha 1991 Lyn Ski 1:41:53.6 + 17:30
41 20 Line Sundsvik 1994 Frol IL 1:42:12.1 + 17:49
42 29 Julie Stendahl Spets 1996 Strindheim IL 1:42:22.3 + 17:59
43 46 Cambria McDermott 1993 Henning Skilag 1:42:58.9 + 18:36
44 41 Henriette Heitmann Mikkelsen 1994 Lillehammer Skiklub 1:43:01.1 + 18:38
45 15 Marit Katarina Robertsen 1993 Kvaløysletta Skilag 1:43:28.2 + 19:05
46 11 Wenche Aune Snildalsli 1994 Strindheim IL 1:43:34.1 + 19:11
47 14 Ingerid Fredriksen 1995 Lillehammer Skiklub 1:44:29.0 + 20:06
48 16 Stine Skaarseth 1993 Lillehammer Skiklub 1:44:44.5 + 20:21
49 21 Marte Nordlunde 1996 Follebu Skiklub 1:45:15.9 + 20:53
50 47 Inger Bonden 1995 Sande Sportsklubb 1:45:47.9 + 21:25
51 33 Caroline Madsen 1995 Konnerud IL 1:46:49.9 + 22:27
52 17 Tine Marit Renå 1995 Hommelvik IL 1:46:50.7 + 22:27
53 10 Anne Marthe Brenden 1996 Byåsen IL 1:46:59.6 + 22:36
54 26 Ingrid Elisabeth Tveten 1996 Røa IL 1:50:18.7 + 25:55
55 4 Anne Leren 1995 Tolga IL 1:51:49.4 + 27:26
56 23 Marte Gleditsch 1996 IL Runar 1:55:59.8 + 31:37
57 22 Pia Sofie Måbø 1993 Lillehammer Skiklub 1:57:38.7 + 33:15
DNS 1 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno 1995 Alvdal IL
DNS 18 Mathilde Rønning 1995 Vikersund IF
DNS 28 Margrete Røssum Dyrhovd 1993 Krødsherad IL
DNS 34 Lisa Kvamme 1995 Hjelmeland Idrettslag
DNF 19 Marte Erfjord 1995 Hafslo IL
DNF 25 Hanna Ruud Barland 1996 Mysen IF
DNF 32 Maren Wangensteen 1991 Øystre Slidre IL
DNF 38 Hanne Skulbru 1996 Strindheim IL
DNF 42 Eiril Fuglem Renå 1996 Hommelvik IL
DNF 67 Anniken Jørgensen 1992 IL Varden
DNF 68 Lovise Heimdal 1995 Bardu IL
What National Championship
Discipline 30 km C
Host Gålå
Nation Norway
Date Saturday 1.Apr 2017
Calendar 2016/2017