Sign in Sign up

Erzurum

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 60 Ailja Iksanova 1984 Russia 14:45.7 14:45.7
2 58 Kateryna Grygorenko 1985 Ukraine 15:03.1 + 17.4
3 59 Virginia De Martin Topranin 1987 Italy 15:12.3 + 26.6
4 55 Paulina Maciuszek 1985 Poland 15:16.4 + 30.7
5 62 Alena Prochazkova 1984 Slovakia 15:19.5 + 33.8
6 57 Svetlana Kuznetsova 1984 Russia 15:22.3 + 36.6
7 52 Jana Janovskaja 1987 Russia 15:28.5 + 42.8
8 61 Anouk Faivre Picon 1986 France 15:29.4 + 43.7
9 56 Tatyana Ossipova 1987 Kazakhstan 15:31.8 + 46.1
10 44 Agnieszka Szymanczak 1984 Poland 15:32.4 + 46.7
11 46 Risa Abe 1988 Japan 15:50.7 + 01:05.0
12 54 Maryna Antsybor 1987 Ukraine 15:55.9 + 01:10.2
13 42 Chihiro Kasahara 1988 Japan 15:58.9 + 01:13.2
14 30 Marya Loseva 1987 Ukraine 16:06.8 + 01:21.1
15 35 Linn Sömskar 1989 Sweden 16:08.6 + 01:22.9
16 37 Rahel Imoberdorf 1986 Switzerland 16:08.7 + 01:23.0
17 41 Therese Svensson 1988 Sweden 16:09.5 + 01:23.8
18 47 Martina Chrastkova 1985 Czech Republic 16:11.9 + 01:26.2
19 50 Lina Korsgren 1988 Sweden 16:13.1 + 01:27.4
20 40 Leisan Sirazetdinova 1987 Russia 16:15.0 + 01:29.3
21 43 Pauline Caprini 1987 France 16:15.7 + 01:30.0
22 49 Marina Matrossova 1990 Kazakhstan 16:18.2 + 01:32.5
23 38 Marion Buillet 1990 France 16:22.6 + 01:36.9
24 34 Annina Strupler 1984 Switzerland 16:23.1 + 01:37.4
25 45 Eva Skalnikova 1985 Czech Republic 16:25.4 + 01:39.7
26 51 Anna Povaliaeva 1988 Russia 16:27.9 + 01:42.2
27 22 Wanda Giordanengo 1990 Italy 16:29.3 + 01:43.6
28 25 Yelena Sakhnova 1990 Kazakhstan 16:29.4 + 01:43.7
29 31 Anna Starega 1987 Poland 16:39.1 + 01:53.4
30 33 Sari Furuya 1990 Japan 16:39.7 + 01:54.0
31 26 Victoriya Lanchakova 1988 Kazakhstan 16:40.8 + 01:55.1
32 48 Zoya Zaviedieieva 1985 Ukraine 16:41.3 + 01:55.6
33 36 Zoe Roy 1987 Canada 16:47.9 + 02:02.2
34 28 Ikumi Motoyama 1990 Japan 16:48.8 + 02:03.1
35 27 Aliaksandra Knap 1986 Belarus 16:57.8 + 02:12.1
36 32 Esther Bottomley 1983 Australia 17:01.0 + 02:15.3
37 21 Alice Longo 1990 Italy 17:03.8 + 02:18.1
38 24 Oleksandra Grygorenko 1989 Ukraine 17:22.7 + 02:37.0
39 5 Alexia Pichard-Jolicoeur 1985 Canada 17:26.1 + 02:40.4
40 19 Adele Lay 1989 Canada 18:19.3 + 03:33.6
41 29 Anna Slowiok 1990 Poland 18:25.7 + 03:40.0
42 23 Mary Thompson 1988 Canada 18:29.2 + 03:43.5
43 39 Katarina Garajova 1987 Slovakia 18:39.3 + 03:53.6
44 7 Maja Zimmermann 1990 Canada 18:41.6 + 03:55.9
45 8 Gwynn Barrows 1987 USA 18:45.4 + 03:59.7
46 16 Georgia Merritt 1989 Australia 18:53.2 + 04:07.5
47 14 Rojbin Ören 1992 Turkey 18:54.7 + 04:09.0
48 17 Liis Kalda 1989 Estonia 19:10.1 + 04:24.4
49 15 Ja-Young You 1992 South Korea 19:26.9 + 04:41.2
50 10 Bit-Na Kim 1990 South Korea 19:38.2 + 04:52.5
51 12 Marie Cartwright 1989 USA 19:40.8 + 04:55.1
52 6 Elka Galeva 1988 Bulgaria 19:51.5 + 05:05.8
53 9 Morgan Cropsey 1990 USA 20:01.0 + 05:15.3
54 13 Büsra Günes 1992 Turkey 20:01.9 + 05:16.2
55 20 Hye-Ri Ju 1991 South Korea 20:11.0 + 05:25.3
56 3 Sarah Johnson 1991 USA 21:04.9 + 06:19.2
57 4 Cara Noseworthy 1990 USA 21:13.3 + 06:27.6
58 11 Jee-Uen Han 1991 South Korea 22:02.5 + 07:16.8
59 2 Sarah Dixson 1990 USA 22:29.8 + 07:44.1
DNS 1 Marika Kustavus 1988 Estonia
DNS 53 Hanna Seppas 1986 Sweden
DNF 18 Shin-Ae Choe 1992 South Korea

Info

What Universiade
Discipline 5 km C
Host Erzurum
Nation Turkey
Date Friday 28.Jan 2011
Calendar 2010/2011