Sign in Sign up

Falun

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 4-1 Niklas Dyrhaug 1987 Norway 1:34:18.5 1:34:18
1 4-2 Didrik Tønseth 1991 Norway 1:34:18.5 1:34:18
1 4-3 Anders Gløersen 1986 Norway 1:34:18.5 1:34:18
1 4-4 Petter Northug 1986 Norway 1:34:18.5 1:34:18
2 1-1 Daniel Rickardsson 1982 Sweden 1:34:19.1 + 00
2 1-2 Johan Olsson 1980 Sweden 1:34:19.1 + 00
2 1-3 Marcus Hellner 1985 Sweden 1:34:19.1 + 00
2 1-4 Calle Halfvarsson 1989 Sweden 1:34:19.1 + 00
3 3-1 Jean Marc Gaillard 1980 France 1:34:27.4 + 08
3 3-2 Maurice Manificat 1986 France 1:34:27.4 + 08
3 3-3 Robin Duvillard 1983 France 1:34:27.4 + 08
3 3-4 Adrien Backscheider 1992 France 1:34:27.4 + 08
4 2-1 Maxim Vylegzhanin 1982 Russia 1:34:49.5 + 31
4 2-2 Alexander Bessmertnykh 1986 Russia 1:34:49.5 + 31
4 2-3 Alexander Legkov 1983 Russia 1:34:49.5 + 31
4 2-4 Evgeniy Belov 1990 Russia 1:34:49.5 + 31
5 7-1 Ueli Schnider 1990 Switzerland 1:36:21.5 + 02:03
5 7-2 Dario Cologna 1986 Switzerland 1:36:21.5 + 02:03
5 7-3 Jonas Baumann 1990 Switzerland 1:36:21.5 + 02:03
5 7-4 Toni Livers 1983 Switzerland 1:36:21.5 + 02:03
6 5-1 Francesco De Fabiani 1993 Italy 1:36:45.7 + 02:27
6 5-2 Dietmar Nöckler 1988 Italy 1:36:45.7 + 02:27
6 5-3 Roland Clara 1982 Italy 1:36:45.7 + 02:27
6 5-4 Federico Pellegrino 1990 Italy 1:36:45.7 + 02:27
7 9-1 Jonas Dobler 1991 Germany 1:36:57.5 + 02:39
7 9-2 Thomas Bing 1990 Germany 1:36:57.5 + 02:39
7 9-3 Florian Notz 1992 Germany 1:36:57.5 + 02:39
7 9-4 Tim Tscharnke 1989 Germany 1:36:57.5 + 02:39
8 6-1 Sami Jauhojärvi 1981 Finland 1:36:57.5 + 02:39
8 6-2 Iivo Niskanen 1992 Finland 1:36:57.5 + 02:39
8 6-3 Matti Heikkinen 1983 Finland 1:36:57.5 + 02:39
8 6-4 Ville Nousiainen 1983 Finland 1:36:57.5 + 02:39
9 8-1 Ales Razym 1986 Czech Republic 1:37:03.1 + 02:44
9 8-2 Martin Jaks 1986 Czech Republic 1:37:03.1 + 02:44
9 8-3 Dusan Kozisek 1983 Czech Republic 1:37:03.1 + 02:44
9 8-4 Petr Knop 1994 Czech Republic 1:37:03.1 + 02:44
10 12-1 Alex Harvey 1988 Canada 1:37:22.0 + 03:03
10 12-2 Graeme Killick 1989 Canada 1:37:22.0 + 03:03
10 12-3 Ivan Babikov 1980 Canada 1:37:22.0 + 03:03
10 12-4 Len Valjas 1988 Canada 1:37:22.0 + 03:03
11 11-1 Erik Bjornsen 1991 USA 1:37:23.4 + 03:04
11 11-2 Noah Hoffman 1989 USA 1:37:23.4 + 03:04
11 11-3 Kyle Bratrud 1993 USA 1:37:23.4 + 03:04
11 11-4 Simeon Hamilton 1987 USA 1:37:23.4 + 03:04
12 16-1 Akira Lenting 1990 Japan 1:38:08.5 + 03:50
12 16-2 Keishin Yoshida 1987 Japan 1:38:08.5 + 03:50
12 16-3 Takatsugu Uda 1991 Japan 1:38:08.5 + 03:50
12 16-4 Hiroyuki Miyazawa 1991 Japan 1:38:08.5 + 03:50
13 13-1 Alexey Poltoranin 1987 Kazakhstan 1:38:28.6 + 04:10
13 13-2 Yevgeniy Velichko 1987 Kazakhstan 1:38:28.6 + 04:10
13 13-3 Nikolay Chebotko 1982 Kazakhstan 1:38:28.6 + 04:10
13 13-4 Rinat Mukhin 1994 Kazakhstan 1:38:28.6 + 04:10
14 14-1 Michail Semenov 1986 Belarus LPD + -95:41
14 14-2 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus LPD + -95:41
14 14-3 Sergei Dolidovich 1973 Belarus LPD + -95:41
14 14-4 Yury Astapenka 1990 Belarus LPD + -95:41
15 15-1 Maciej Kreczmer 1981 Poland LPD + -95:41
15 15-2 Sebastian Gazurek 1990 Poland LPD + -95:41
15 15-3 Jan Antolec 1990 Poland LPD + -95:41
15 15-4 Maciej Starega 1990 Poland LPD + -95:41
16 10-1 Karel Tammjärv 1989 Estonia LPD + -95:41
16 10-2 Aivar Rehemaa 1982 Estonia LPD + -95:41
16 10-3 Raido Ränkel 1990 Estonia LPD + -95:41
16 10-4 Peeter Kümmel 1982 Estonia LPD + -95:41
17 17-1 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine LPD + -95:41
17 17-2 Andriy Orlyk 1998 Ukraine LPD + -95:41
17 17-3 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine LPD + -95:41
17 17-4 Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine LPD + -95:41
What WSC 2015
Discipline 4x10 km Relay
Host Falun
Nation Sweden
Date Friday 27.Feb 2015
Calendar 2014/2015

Manager

1 Erythropoietin
2 Team Dahls
3 Snickabos
4 The Chosen Ones
5 Luxembourg Finest