Sign in Sign up

Beitostølen

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 4-1 Marthe Kristoffersen 1989 IL Varden 22:01.1 22:01.1
1 4-2 Kathrine Rolsted Harsem 1989 IL Varden 22:01.1 22:01.1
2 1-1 Martine Ek Hagen 1991 Bul IL 22:02.5 + 01.4
2 1-2 Heidi Weng 1991 Bul IL 22:02.5 + 01.4
3 3-1 Tiril Udnes Weng 1996 Nes Ski 22:05.5 + 04.4
3 3-2 Lotta Udnes Weng 1996 Nes Ski 22:05.5 + 04.4
4 5-1 Marthe Bjørnsgaard 1993 Lillehammer Skiklub 22:14.3 + 13.2
4 5-2 Barbro Kvåle 1992 Lillehammer Skiklub 22:14.3 + 13.2
5 2-1 Karianne Jevne 1993 IL Heming 22:22.8 + 21.7
5 2-2 Astrid Uhrenholdt Jacobsen 1987 IL Heming 22:22.8 + 21.7
6 6-1 Ingvild Flugstad Østberg 1990 Gjøvik Skiklubb 23:05.8 + 01:04.7
6 6-2 Ingrid Sørumshaugen 1996 Gjøvik Skiklubb 23:05.8 + 01:04.7
7 7-1 Emilie Kongsten 1994 Åsen IL 23:15.8 + 01:14.7
7 7-2 Ragnhild Haga 1991 IL Heming 23:15.8 + 01:14.7
8 10-1 Maren Wangensteen 1991 Øystre Slidre IL 23:22.1 + 01:21.0
8 10-2 Mari Eide 1989 Øystre Slidre IL 23:22.1 + 01:21.0
9 14-1 Johanne Heimdal 1998 Bardu IL 23:39.1 + 01:38.0
9 14-2 Lovise Heimdal 1995 Bardu IL 23:39.1 + 01:38.0
10 11-1 Wenche Aune Snildalsli 1994 Strindheim IL 23:39.8 + 01:38.7
10 11-2 Merete Myrseth 1992 Strindheim IL 23:39.8 + 01:38.7
11 13-1 Guro Bostad 1996 Strindheim IL Semifinal + Semifinal
11 13-2 Marte Skaanes 1996 Strindheim IL Semifinal + Semifinal
12 8-1 Henriette Heitmann Mikkelsen 1994 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifinal
12 8-2 Mari Støen Gussiås 1994 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifinal
13 12-1 Kari Vikhagen Gjeitnes 1985 Henning Skilag Semifinal + Semifinal
13 12-2 Solveig Bøgseth 1996 Henning Skilag Semifinal + Semifinal
14 21-1 Marthe Kristine Hafsahl Karset 1985 Vang Skiløperforening Semifinal + Semifinal
14 21-2 Ragnhild Marie Hafsahl Karset 1992 Vang Skiløperforening Semifinal + Semifinal
15 15-1 Kristine Alm Karsrud 1997 Raufoss IL Semifinal + Semifinal
15 15-2 Marthe Lindmoen 1997 Raufoss IL Semifinal + Semifinal
16 24-1 Anna Grøntjernet 1998 Svea Skilag Semifinal + Semifinal
16 24-2 Marie Renee Sørum Gangsø 1994 Svea Skilag Semifinal + Semifinal
17 19-1 Pia Helene Paulsen 1993 Rustad IL Semifinal + Semifinal
17 19-2 Ina Høie 1998 Rustad IL Semifinal + Semifinal
18 20-1 Tine Marit Renå 1995 Hommelvik IL Semifinal + Semifinal
18 20-2 Eiril Fuglem Renå 1996 Hommelvik IL Semifinal + Semifinal
19 22-1 Dorthe Ballangrud Seierstad 1999 Raufoss IL Semifinal + Semifinal
19 22-2 Mathilde Thyli 1993 Lillehammer Skiklubb Semifinal + Semifinal
20 9-1 Maiken Caspersen Falla 1990 Gjerdrum IL Semifinal + Semifinal
20 9-2 Guro Finstad Bjerken 1998 Norway Semifinal + Semifinal
21 23-1 Ingrid Nerem 1998 Emblem IL Semifinal + Semifinal
21 23-2 Sigrid Ertesvåg Jakobsen 1998 Norway Semifinal + Semifinal
22 25-1 Marte Louise Jensen 1994 IL Runar Semifinal + Semifinal
22 25-2 Marte Gleditsch 1996 IL Runar Semifinal + Semifinal
23 18-1 Ingrid Haugland 1998 Strindheim IL Semifinal + Semifinal
23 18-2 Hanne Skulbru 1996 Strindheim IL Semifinal + Semifinal
24 17-1 Charlotte Myhre 1994 IL Varden Semifinal + Semifinal
24 17-2 Tatjana Albertsen 1994 IL Varden Semifinal + Semifinal
25 26-1 Ronja Håkenstad Evertsen 2000 Øystre Slidre IL Semifinal + Semifinal
25 26-2 Anja Håkenstad Evertsen 1998 Øystre Slidre IL Semifinal + Semifinal
DNS 16-1 Anne Marthe Brenden 1996 Byåsen IL Semifinal
DNS 16-2 Emma Arnesen 1997 Byåsen IL Semifinal
DNS 27-1 Ingeborg Dahl 1987 Ringkollen Skiklubb Semifinal
DNS 27-2 Oda Nerdrum 1995 Ringkollen Skiklubb Semifinal

Info

What National Championship
Discipline Team Sprint C
Host Beitostølen
Nation Norway
Date Thursday 31.Mar 2016
Calendar 2015/2016