Sign in Sign up

2015 Universiade

Normal Extended

Latest results

Date Where What
14.Feb
15:30
Alpine
Sierra Nevada
Combined
Universiade
S. Boner
A. Zika
M. Tentori
14.Feb
10:00
Alpine
Sierra Nevada
Slalom
Universiade
R. Zenhaeusern
M. Falat
F. Mlinsek
13.Feb
14:30
Alpine
Sierra Nevada
Combined
Universiade
M. Nessen Byrkjeland
C. Pallas
J. Gantnerova
13.Feb
10:00
Alpine
Sierra Nevada
Slalom
Universiade
T. Grosvold
M. Huebner
E. Routhier
12.Feb
11:30
Alpine
Sierra Nevada
Giant Slalom
Universiade
M. Tentori
R. Delsante
J. Fabre
11.Feb
10:30
Alpine
Sierra Nevada
Giant Slalom
Universiade
K. Fausa Aasberg
S. Majerczyk
C. Pallas
8.Feb
10:30
Alpine
Sierra Nevada
S.Combined
Universiade
S. Boner
G. Bosca
M. Falat
7.Feb
10:30
Alpine
Sierra Nevada
S.Combined
Universiade
D. Ovchinikova
P. Klicnarova
M. Nessen Byrkjeland
6.Feb
15:00
Alpine
Sierra Nevada
Super G
Universiade
K. Fausa Aasberg
K. Chrapek
H. Rapaport
6.Feb
10:30
Alpine
Sierra Nevada
Super G
Universiade
M. Tentori
M. Oliveras
S. Boner
1.Feb Ski Jumping
Štrbské Pleso
Team HS100
Universiade
Russia
Japan
Czech Republic
1.Feb Ski Jumping
Štrbské Pleso
Team HS100
Universiade
Russia
Japan
Poland
1.Feb Cross-country
Štrbské Pleso
30 km F Mass Start
Universiade
A. Larkov
R. Shakirzianov
A. Nikolaev
31.Jan
14:00
Biathlon
Brezno-Osrblie
12.5 km Mass Start
Universiade
J. Landova
E. Puskarcikova
I. Bondar
31.Jan
12:15
Biathlon
Brezno-Osrblie
15 km Mass Start
Universiade
V. Kilchytskyy
D. Rusinov
Y. Shopin
31.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
15 km F Mass Start
Universiade
A. Slonova
S. Nikolaeva
E. Marcisz
30.Jan
11:00
Biathlon
Brezno-Osrblie
Mixed Relay
Universiade
Russia
Kazakhstan
Ukraine
30.Jan Nordic Combined
Strbske Pleso
Team HS100/3x5Km
Universiade
Germany
Japan
Russia
30.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
3x5 km Relay
Universiade
Russia
Kazakhstan
France
30.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
4x7.5 km Relay
Universiade
Russia
Kazakhstan
Czech Republic
29.Jan Nordic Combined
Strbske Pleso
Mass Start HS 100/10Km
Universiade
A. Cieslar
D. Welde
M. Wantulok
28.Jan
12:45
Biathlon
Brezno-Osrblie
10 km Pursuit
Universiade
E. Pavlova
P. Fialkova
K. Smirnova
28.Jan
10:45
Biathlon
Brezno-Osrblie
12.5 km Pursuit
Universiade
Y. Shopin
Y. Ivanov
M. Burtasov
28.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
5 km C
Universiade
O. Usatova
A. Slonova
L. Vasilieva
28.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
10 km C
Universiade
A. Feller
A. Nikolaev
V. Gontar
27.Jan
12:35
Biathlon
Brezno-Osrblie
7.5 km Sprint
Universiade
P. Fialkova
E. Pavlova
J. Landova
27.Jan
09:45
Biathlon
Brezno-Osrblie
10 km Sprint
Universiade
Y. Ivanov
M. Burtasov
Y. Shopin
27.Jan Ski Jumping
Štrbské Pleso
HS100
Universiade
I. Avvakumova
Y. Kobayashi
A. Barannikova
27.Jan Ski Jumping
Štrbské Pleso
HS100
Universiade
V. Zografski
I. Hazetdinov
E. Klimov
26.Jan Nordic Combined
Strbske Pleso
Gundersen
Universiade
A. Cieslar
D. Welde
S. Kupczak
25.Jan
13:15
Biathlon
Brezno-Osrblie
15 km Individual
Universiade
A. Raikova
E. Avvakumova
P. Fialkova
25.Jan
10:15
Biathlon
Brezno-Osrblie
20 km Individual
Universiade
D. Rusinov
V. Filimonov
Y. Shopin
25.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
Sprint F
Universiade
A. Slonova
E. Marcisz
S. Nikolaeva
25.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
Sprint F
Universiade
A. Larkov
A. Gafarov
R. Shakirzianov

Best Athletes [individual]

Cross-country
A. Slonova
Alpine
S. Boner
Alpine
M. Tentori
Alpine
K. Fausa Aasberg
Cross-country
A. Larkov
Nordic Combined
A. Cieslar
Biathlon
P. Fialkova
Biathlon
D. Rusinov
Biathlon
E. Pavlova
Biathlon
Y. Shopin
Alpine
M. Nessen Byrkjeland
Alpine
C. Pallas
Alpine
M. Falat