Sign in Sign up

2014 Universiade

Normal Extended

Latest results

Date Where What
2013-12-21 00:00:00 21.Dec Cross-country
Val di Fiemme
15 km C Mass Start
Universiade
O. Usatova
M. Monrad-Hansen
A. Slind
2013-12-21 00:00:00 21.Dec Cross-country
Val di Fiemme
30 km C Mass Start
Universiade
V. Skobelev
E. Vokuev
A. Feller
2013-12-20 12:30:00 20.Dec
12:30
Biathlon
Val di Fiemme
12.5 km Mass Start
Universiade
J. Landova
W. Nowakowska
I. Varvynets
2013-12-20 11:00:00 20.Dec
11:00
Biathlon
Val di Fiemme
15 km Mass Start
Universiade
D. Pidruchnyi
T. Krupcik
D. Elkhin
2013-12-20 00:00:00 20.Dec Ski Jumping
Predazzo
HS134
Universiade
K. Biegun
S. Niemi
J. Kobayashi
2013-12-20 00:00:00 20.Dec Alpine
Pozza di Fassa
Slalom
Universiade
N. Ignjatovic
M. Givel
M. Dubovska
2013-12-20 00:00:00 20.Dec Alpine
Pozza di Fassa
Combined
Universiade
J. Gantnerova
B. Kantorova
M. Shkanova
2013-12-19 00:00:00 19.Dec Cross-country
Val di Fiemme
3x5 km Relay
Universiade
Ukraine
Sweden
Kazakhstan
2013-12-19 00:00:00 19.Dec Cross-country
Val di Fiemme
4x10 km Relay
Universiade
Kazakhstan
Russia
Finland
2013-12-19 00:00:00 19.Dec Alpine
Pozza di Fassa
Slalom
Universiade
J. Rasanen
A. Zampa
K. Kryzl
2013-12-19 00:00:00 19.Dec Alpine
Pozza di Fassa
Combined
Universiade
O. Jenot
B. Giezendanner
O. Berndt
2013-12-18 11:00:00 18.Dec
11:00
Biathlon
Val di Fiemme
Mixed Relay
Universiade
Russia
Ukraine
Czech Republic
2013-12-18 00:00:00 18.Dec Nordic Combined
Val di Fiemme
Team HS106/3x5Km
Universiade
Poland
Slovenia
Japan
2013-12-18 00:00:00 18.Dec Ski Jumping
Predazzo
Team HS106
Universiade
Poland
Russia
Austria
2013-12-18 00:00:00 18.Dec Alpine
Pozza di Fassa
Giant Slalom
Universiade
M. Gasienica Daniel
M. Morik
V. Smedh
2013-12-17 00:00:00 17.Dec Cross-country
Val di Fiemme
5 km F
Universiade
A. Slind
K. Grygorenko
M. Antsybor
2013-12-17 00:00:00 17.Dec Cross-country
Val di Fiemme
10 km F
Universiade
M. Petrovic
M. Semenov
R. Shakirzianov
2013-12-17 00:00:00 17.Dec Alpine
Pozza di Fassa
Giant Slalom
Universiade
J. Fabre
T. Favrot
G. Bosca
2013-12-16 12:45:00 16.Dec
12:45
Biathlon
Val di Fiemme
10 km Pursuit
Universiade
W. Nowakowska
M. Hojnisz
T. Akimova
2013-12-16 10:45:00 16.Dec
10:45
Biathlon
Val di Fiemme
12.5 km Pursuit
Universiade
A. Pechenkin
S. Klyachin
A. Almoukov
2013-12-16 00:00:00 16.Dec Nordic Combined
Val di Fiemme
Mass Start HS 106/10Km
Universiade
A. Shimizu
A. Cieslar
P. Slowiok
2013-12-15 12:35:00 15.Dec
12:35
Biathlon
Val di Fiemme
7.5 km Sprint
Universiade
W. Nowakowska
M. Hojnisz
T. Akimova
2013-12-15 09:45:00 15.Dec
09:45
Biathlon
Val di Fiemme
10 km Sprint
Universiade
M. Petrovic
V. Kilchytskyy
D. Pidruchnyi
2013-12-15 00:00:00 15.Dec Alpine
Passo San Pellegrino
Super G
Universiade
G. Borghetti
K. Chrapek
V. Golenkova
2013-12-14 00:00:00 14.Dec Ski Jumping
Predazzo
HS106
Universiade
K. Pozun
M. Dolezelova
I. Avvakumova
2013-12-14 00:00:00 14.Dec Cross-country
Val di Fiemme
Sprint C
Universiade
O. Usatova
O. Tsareva
O. Repnitsyna
2013-12-14 00:00:00 14.Dec Ski Jumping
Predazzo
HS106
Universiade
S. Niemi
K. Biegun
M. Maksimochkin
2013-12-14 00:00:00 14.Dec Cross-country
Val di Fiemme
Sprint C
Universiade
M. Kovalev
P. Siulatov
H. Korpela
2013-12-14 00:00:00 14.Dec Alpine
Passo San Pellegrino
Super G
Universiade
B. Giezendanner
N. Raffort
G. Bosca
2013-12-13 13:15:00 13.Dec
13:15
Biathlon
Val di Fiemme
15 km Individual
Universiade
N. Prekopova
W. Nowakowska
J. Landova
2013-12-13 10:15:00 13.Dec
10:15
Biathlon
Val di Fiemme
20 km Individual
Universiade
S. Klyachin
A. Mingalev
M. Petrovic
2013-12-13 00:00:00 13.Dec Nordic Combined
Val di Fiemme
Gundersen
Universiade
A. Cieslar
J. Wasel
A. Shimizu
2013-12-13 00:00:00 13.Dec Alpine
Passo San Pellegrino
Downhill
Universiade
V. Golenkova
J. Gantnerova
K. Chrapek
2013-12-13 00:00:00 13.Dec Alpine
Passo San Pellegrino
Downhill
Universiade
D. Cazzaniga
B. Giezendanner
G. Bosca
2013-12-12 00:00:00 12.Dec Cross-country
Val di Fiemme
Duathlon 5+5 km
Universiade
T. Ossipova
K. Grygorenko
M. Pitkänen
2013-12-12 00:00:00 12.Dec Cross-country
Val di Fiemme
Duathlon 7.5+7.5 km
Universiade
R. Shakirzianov
M. Starostin
P. Siulatov

Best Athletes [individual]

Biathlon
W. Nowakowska
Cross-country
O. Usatova
Alpine
B. Giezendanner
Alpine
J. Gantnerova
Cross-country
K. Grygorenko
Biathlon
S. Klyachin
Ski Jumping
S. Niemi
Nordic Combined
A. Cieslar
Ski Jumping
K. Biegun
Biathlon
M. Petrovic
Biathlon
D. Pidruchnyi
Biathlon
J. Landova
Cross-country
R. Shakirzianov
Cross-country
A. Slind
Nordic Combined
A. Shimizu
Alpine
V. Golenkova
Biathlon
M. Hojnisz
Cross-country
P. Siulatov
Alpine
K. Chrapek
Biathlon
T. Akimova
Alpine
G. Bosca