Sign in Sign up

2011 Universiade

Normal Extended

Latest results

Date Where What
6.Feb Alpine
Erzurum
Slalom
Universiade
S. Stiegler
F. Mlinsek
C. Lindh
5.Feb
13:00
Biathlon
Erzurum
12.5 km Mass Start
Universiade
M. Panfilova
A. Kunaeva
S. Hildebrand
5.Feb
10:00
Biathlon
Erzurum
15 km Mass Start
Universiade
A. Pryma
K. Anev
A. Trusov
5.Feb Cross-country
Erzurum
15 km F Mass Start
Universiade
A. Prochazkova
A. Iksanova
K. Grygorenko
5.Feb Cross-country
Erzurum
30 km F Mass Start
Universiade
V. Skobelev
I. Nigmatullin
A. Kalsin
5.Feb Alpine
Erzurum
Slalom
Universiade
S. Grant
A. Klus
J. Gantnerova
4.Feb
10:00
Biathlon
Erzurum
Mixed Relay
Universiade
Ukraine
Russia
Bulgaria
4.Feb Alpine
Erzurum
Giant Slalom
Universiade
B. Graf
A. Zika
D. Hedin
3.Feb Ski Jumping
Erzurum
Team HS109
Universiade
Japan
Slovenia
Poland
3.Feb Alpine
Erzurum
Giant Slalom
Universiade
J. Vanwagner
L. Mazzotti
K. Chrapek
2.Feb
13:00
Biathlon
Erzurum
10 km Pursuit
Universiade
V. Semerenko
D. Virolaynen
E. Sedova
2.Feb
10:00
Biathlon
Erzurum
12.5 km Pursuit
Universiade
S. Semenov
A. Pryma
E. Garanichev
2.Feb Cross-country
Erzurum
3x5 km Relay
Universiade
Russia
Ukraine
France
2.Feb Cross-country
Erzurum
4x10 km Relay
Universiade
France
Russia
Kazakhstan
1.Feb
13:00
Biathlon
Erzurum
7.5 km Sprint
Universiade
V. Semerenko
E. Sedova
E. Yordanova
1.Feb
10:00
Biathlon
Erzurum
10 km Sprint
Universiade
A. Pryma
S. Semenov
E. Garanichev
1.Feb Nordic Combined
Erzurum
Team HS109/3x5Km
Universiade
Russia
Poland
Russia
1.Feb Alpine
Erzurum
S.Combined
Universiade
B. Graf
C. Lindh
A. Zika
31.Jan Cross-country
Erzurum
Duathlon 5+5 km
Universiade
A. Prochazkova
A. Iksanova
K. Grygorenko
31.Jan Ski Jumping
Erzurum
HS109
Universiade
M. Dobovsek
M. Kot
Z. Mandl
31.Jan Cross-country
Erzurum
Duathlon 7.5+7.5 km
Universiade
V. Skobelev
I. Nigmatullin
A. Ossipov
31.Jan Alpine
Erzurum
S.Combined
Universiade
A. Aguilaniu
E. Ghent
C. Vion
30.Jan Nordic Combined
Erzurum
Mass Start HS 109/10Km
Universiade
A. Shimizu
T. Pochwala
T. Schmid
30.Jan Alpine
Erzurum
Super G
Universiade
A. Zika
C. Lindh
B. Graf
29.Jan
13:00
Biathlon
Erzurum
15 km Individual
Universiade
D. Virolaynen
F. Hildebrand
D. Yurkevich
29.Jan
10:00
Biathlon
Erzurum
20 km Individual
Universiade
A. Trusov
K. Anev
M. Kazar
29.Jan Cross-country
Erzurum
Sprint F
Universiade
A. Prochazkova
E. Vrabcova - Nyvltova
A. Kashina
29.Jan Ski Jumping
Erzurum
HS140
Universiade
M. Dobovsek
M. Kot
Z. Mandl
29.Jan Cross-country
Erzurum
Sprint F
Universiade
R. Gaziev
B. Gros
D. Volotka
29.Jan Alpine
Erzurum
Super G
Universiade
K. Hartman
K. Chrapek
C. Carratu
28.Jan Ski Jumping
Erzurum
HS109
Universiade
E. Runggaldier
Y. Hirayama
L. Demetz
28.Jan Nordic Combined
Erzurum
Gundersen
Universiade
T. Schmid
S. Tepel
I. Panin
28.Jan Cross-country
Erzurum
5 km C
Universiade
A. Iksanova
K. Grygorenko
V. De Martin Topranin
28.Jan Cross-country
Erzurum
10 km C
Universiade
V. Skobelev
A. Lenting
G. Matviyenko

Best Athletes [individual]

Cross-country
A. Prochazkova
Cross-country
V. Skobelev
Biathlon
A. Pryma
Alpine
B. Graf
Biathlon
V. Semerenko
Ski Jumping
M. Dobovsek
Cross-country
A. Iksanova
Alpine
A. Zika
Biathlon
S. Semenov
Biathlon
D. Virolaynen
Biathlon
A. Trusov
Alpine
C. Lindh
Biathlon
K. Anev
Cross-country
K. Grygorenko