Sign in Sign up

1999 Universiade

Normal Extended

Latest results

Date Where What
30.Jan Ski Jumping
Štrbské Pleso
HS120
Universiade
S. Bobrov
S. Saito
Y. Kaneko
30.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
30 km F
Universiade
S. Dolidovich
V. Raznitsyn
M. Jurco
30.Jan Alpine
Jasna
Slalom
Universiade
K. Albrecht
T. Kraus
J. Vidal
30.Jan Alpine
Jasna
Combined
Universiade
L. Lewen
S. Lanziner
H. Lundström
29.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
15 km F
Universiade
V. Shevchenko
E. Burukhina
M. Lajskaia Denisova
29.Jan Alpine
Jasna
Slalom
Universiade
T. de Martin Tropanin
E. Sherry
S. Ekman
29.Jan Alpine
Jasna
Combined
Universiade
E. Bernard
A. Hammarberg
R. Kakisaka
28.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
3x7.5 km Relay
Universiade
Slovakia
Russia
Poland
28.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
4x7.5 km Relay
Universiade
Russia
Ukraine
Belarus
28.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
4x10 km Relay
Universiade
Slovakia
Belarus
Russia
28.Jan Alpine
Jasna
Giant Slalom
Universiade
J. Vidal
U. Pavlovcic
J. Rebersak
27.Jan Ski Jumping
Štrbské Pleso
Team HS90
Universiade
27.Jan Nordic Combined
Strbske Pleso
K90 / 7.5km Sprint
Universiade
E. Masaki
T. Kitamura
M. Novorolnik
27.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
3x5 km Relay
Universiade
Russia
Czech Republic
Ukraine
27.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
10 km Pursuit
Universiade
A. Suszka
M. Halinarova
A. Murinova
27.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
12.5 km Pursuit
Universiade
T. Sikora
V. Beresnev
A. Syman
27.Jan Alpine
Jasna
Giant Slalom
Universiade
S. Ekman
M. Kvopkova
T. de Martin Tropanin
25.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
7.5 km Sprint
Universiade
M. Halinarova
M. Pavkovcekova
S. Mihokova
25.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
10 km Sprint
Universiade
T. Sikora
A. Prokunin
V. Beresnev
25.Jan Alpine
Jasna
Super G
Universiade
K. Schljachtina
O. Alieva
K. Sedova
25.Jan Alpine
Jasna
Super G
Universiade
P. Shestakov
L. Lewen
J. Rebersak
24.Jan Nordic Combined
Strbske Pleso
K90 / 15km Individual
Universiade
E. Masaki
S. Zacharenko
M. Novorolnik
24.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
10 km F Handicap
Universiade
V. Shevchenko
M. Lajskaia Denisova
J. Bukvajova
24.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
20 km Individual
Universiade
V. Beresnev
T. Sikora
M. Matiasko
24.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
15 km F Handicap
Universiade
C. Sumann
I. Batory
S. Dolidovich
24.Jan Alpine
Jasna
Downhill
Universiade
L. Lewen
C. Calonder
N. Naeaes
23.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
5 km C
Universiade
V. Shevchenko
J. Bukvajova
M. Lajskaia Denisova
23.Jan Ski Jumping
Štrbské Pleso
K90
Universiade
F. Ebenhoch
L. Kruczek
Y. Ikeda
23.Jan Biathlon
Brezno-Osrblie
15 km Individual
Universiade
M. Halinarova
A. Babik
O. Khvostenko
23.Jan Cross-country
Štrbské Pleso
10 km C
Universiade
C. Sumann
I. Batory
A. Noutrikhin
23.Jan Alpine
Jasna
Downhill
Universiade
E. Bernard
K. Schljachtina
E. Nesterenko

Best Athletes [individual]

Cross-country
V. Shevchenko
Alpine
L. Lewen
Biathlon
T. Sikora
Biathlon
M. Halinarova
Alpine
E. Bernard
Nordic Combined
E. Masaki
Cross-country
C. Sumann
Biathlon
V. Beresnev
Cross-country
S. Dolidovich
Cross-country
M. Lajskaia Denisova
Alpine
A. Hammarberg