Sign in Sign up

Ruka - Kuusamo

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 228 Sindre Ure Søtvik 1992 Norway 28:44.9 28:44.9
2 64 Tomaz Druml 1988 Austria 29:01.3 + 16.4
3 524 Martin Fritz 1994 Austria 29:37.2 + 52.3
4 113 Truls Sønstehagen Johansen 1991 Norway 29:41.9 + 57.0
5 122 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 29:42.8 + 57.9
6 139 Hisaki Nagamine 1997 Japan 29:53.7 + 01:08.8
7 145 Adam Loomis 1992 USA 30:12.4 + 01:27.5
8 814 David Welde 1994 Germany 30:17.9 + 01:33.0
9 1015 Ryota Yamamoto 1997 Japan 30:40.0 + 01:55.1
10 337 Maximilian Pfordte 1998 Germany 30:54.0 + 02:09.1
11 197 Jan Schmid 1983 Norway 30:58.1 + 02:13.2
12 391 Hugo Buffard 1994 France 30:58.2 + 02:13.3
13 923 Stephen Schumann 2000 USA 31:00.8 + 02:15.9
14 1317 Jasper Good 1996 USA 31:02.6 + 02:17.7
15 256 Noa Ian Mraz 1996 Austria 31:03.4 + 02:18.5
16 1712 Mikke Leinonen 1992 Finland 31:04.8 + 02:19.9
17 1811 Michael Dünkel 1989 Germany 31:10.0 + 02:25.1
18 219 Jussi Salo 1991 Finland 31:14.7 + 02:29.8
19 288 Jim Härtull 1990 Finland 31:30.3 + 02:45.4
20 1618 Karl-August Tiirmaa 1989 Estonia 31:31.8 + 02:46.9
21 1520 Sepp Schneider 1991 Austria 31:35.0 + 02:50.1
22 2416 Thomas Kjelbotn 1986 Norway 31:41.8 + 02:56.9
23 736 Olli Salmela 1994 Finland 31:53.9 + 03:09.0
24 3219 Atte Korhonen 1997 Finland 32:35.1 + 03:50.2
25 3712 Samir Mastiev 1993 Russia 32:36.8 + 03:51.9
26 2727 Je-Un Park 1993 South Korea 32:38.5 + 03:53.6
27 3422 Tom Balland 1995 France 32:54.6 + 04:09.7
28 3625 Tom Lubitz 1995 Germany 33:20.1 + 04:35.2
29 2333 Atte Kettunen 2000 Finland 33:31.3 + 04:46.4
30 4221 Go Sonehara 1993 Japan 33:44.4 + 04:59.5
31 2932 Hidefumi Denda 1997 Japan 33:54.2 + 05:09.3
32 4610 Viacheslav Barkov 1992 Russia 33:55.8 + 05:10.9
33 4126 Wille Karhumaa 2000 Finland 34:02.1 + 05:17.2
34 3531 Otto Niittykoski 2001 Finland 34:22.2 + 05:37.3
35 3335 Erik Ho\örselmann 1998 Germany 34:23.2 + 05:38.3
36 3138 Grant Andrews 1997 USA 34:23.7 + 05:38.8
37 4329 Max Holland 1997 Germany 34:25.2 + 05:40.3
38 3834 Tim Kopp 1999 Germany 34:52.2 + 06:07.3
39 2640 Nathaniel Mah 1995 Canada 35:23.0 + 06:38.1
40 4930 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 37:20.0 + 08:35.1
41 4841 Aly Aybek 1996 Kazakhstan 40:55.3 + 12:10.4
DSQ 4 Harald Lemmerer 1991 Austria
DNS 30 Lukas Greiderer 1993 Austria
DNS 40 Philipp Blaurock 1991 Germany
DNS 44 Fabian Steindl 1994 Austria
DNS 47 Matti Herola 1993 Finland
DNF 20 Harald Johnas Riiber 1995 Norway
DNF 22 Alexandr Ovsyannikov 1996 Russia
DNF 45 Andreas Ilves 2000 Estonia

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS142/10Km
Host Ruka - Kuusamo
Nation Finland
Date Sunday 15.Jan, 2017
Calendar 2016/2017