Sign in Sign up

Chaux-Neuve

Results Startlist

# Start CC-pos Name Born Nation Time
1 19 Martin Fritz 1994 Austria 24:46.8 24:46.8
2 132 Truls Sønstehagen Johansen 1991 Norway 25:26.5 + 39.7
3 224 Tobias Simon 1992 Germany 25:27.0 + 40.2
4 413 Marjan Jelenko 1991 Slovenia 25:50.1 + 01:03.3
5 316 Harald Lemmerer 1991 Austria 25:53.8 + 01:07.0
6 291 Paul Gerstgraser 1995 Austria 25:56.0 + 01:09.2
7 95 Thomas Wolfgang Joebstl 1995 Austria 26:01.1 + 01:14.3
8 273 Espen Andersen 1993 Norway 26:11.5 + 01:24.7
9 254 Geoffrey Lafarge 1989 France 26:13.9 + 01:27.1
10 815 Simen Tiller 1995 Norway 26:18.3 + 01:31.5
11 1012 Jussi Salo 1991 Finland 26:22.6 + 01:35.8
12 226 Arttu Maekiaho 1997 Finland 26:22.8 + 01:36.0
13 218 Paul Hanf 1995 Germany 26:24.6 + 01:37.8
14 1414 Tom Balland 1995 France 26:27.2 + 01:40.4
15 2310 Noa Ian Mraz 1996 Austria 26:37.6 + 01:50.8
16 525 Tom Lubitz 1995 Germany 26:40.6 + 01:53.8
17 1720 Thomas Kjelbotn 1986 Norway 26:42.5 + 01:55.7
18 2017 Tobias Haug 1993 Germany 26:44.4 + 01:57.6
19 1523 Philipp Blaurock 1991 Germany 26:53.4 + 02:06.6
20 347 Mika Vermeulen 1999 Austria 27:01.9 + 02:15.1
21 1829 Laurent Muhlethaler 1997 France 27:15.9 + 02:29.1
22 1933 Ben Loomis 1998 USA 27:24.5 + 02:37.7
23 2430 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine 27:30.4 + 02:43.6
24 3621 Mikke Leinonen 1992 Finland 27:39.3 + 02:52.5
25 3818 Petr Kutal 1988 Czech Republic 27:41.4 + 02:54.6
26 3026 Je-Un Park 1993 South Korea 27:43.4 + 02:56.6
27 3919 Viacheslav Barkov 1992 Russia 27:47.9 + 03:01.1
28 1140 Go Yamamoto 1995 Japan 27:49.6 + 03:02.8
29 4011 David Welde 1994 Germany 27:49.9 + 03:03.1
30 3227 Jasper Good 1996 USA 27:52.0 + 03:05.2
31 3131 Stephen Schumann 2000 USA 27:53.8 + 03:07.0
32 1242 Timofey Borisov 1993 Russia 28:01.8 + 03:15.0
33 3728 Samuel Mraz 1998 Austria 28:09.2 + 03:22.4
34 645 Yuto Nakamura 1997 Japan 28:13.6 + 03:26.8
35 747 Martin Dufek 1996 Czech Republic 28:16.9 + 03:30.1
36 2643 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 28:33.7 + 03:46.9
37 1648 Michal Gut-Chowaniec 1995 Poland 28:38.7 + 03:51.9
38 4622 Pawel Slowiok 1992 Poland 28:39.1 + 03:52.3
39 3539 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 28:40.4 + 03:53.6
40 2844 Lilian Vaxelaire 1998 France 28:45.2 + 03:58.4
41 3341 Urh Krajncan 1995 Slovenia 28:47.1 + 04:00.3
42 4135 Joze Kamenik 1991 Slovenia 28:47.7 + 04:00.9
43 4734 Atte Korhonen 1997 Finland 29:00.7 + 04:13.9
44 4236 Yoshihiro Kimura 1998 Japan 29:03.8 + 04:17.0
45 4537 Martin Zeman 1993 Czech Republic 29:18.2 + 04:31.4
46 4838 Theo Rochat 1999 France 29:37.3 + 04:50.5
47 5132 Ruslan Balanda 1992 Ukraine 30:07.0 + 05:20.2
48 4449 Brice Ottonello 1998 France 30:30.6 + 05:43.8
49 4950 Mael Tyrode 2000 France 31:33.4 + 06:46.6
50 5051 Bong-Joo Kim 1993 South Korea 31:58.9 + 07:12.1
51 5446 Pawel Twardosz 1998 Poland 32:45.7 + 07:58.9
DNS 43 Vinzenz Geiger 1997 Germany
DNS 52 Kail Piho 1991 Estonia
DNS 53 Hugo Buffard 1994 France

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS118/10Km
Host Chaux-Neuve
Nation France
Date Sunday 6.Mar, 2016
Calendar 2015/2016